Futsal: Wygrana BSF i awans do baraży o I ligę

Rafał GNUTEK

BSF ABJ Bochnia wygrał w poniedziałek 5-1 (1-1) we własnej hali z AZS-em UEK-iem Kraków i zapewnił sobie awans do baraży o I ligę. Bramki dla zespołu trenera Roberta Dąbrowskiego zdobyli Mateusz Prokop (dwie), Krystian Lewicki, Łukasz Piech oraz Piotr Matras. Dla przyjezdnych honorowe trafienie zaliczył Marcin Kluza.

Spotkanie stało na dobrym poziomie. AZS UEK na dotrzymywanie kroku i dobrą grę w defensywie stać jednak było tylko w pierwszej połowie. Wynik otworzył w 7. minucie po strzale z dalszej odległości Mateusz Prokop, jednak po niespełna 14. minutach gry do wyrównania doprowadził Marcin Kluza.

W drugiej części spotkania inicjatywa przeszła już zdecydowanie na stronę ekipy BSF-u, która swoją dobrą postawę udokumentowała czterema bramkami. Najpierw po rozegraniu rzutu rożnego celnym uderzeniem popisał się Krystian Lewicki, później Łukasz Piech strącił piłkę po uderzeniu Lewickiego i skierował ją do siatki. W 33. minucie zobaczyliśmy jeszcze dwie akcje bramkowe bochnian wykończone przez Prokopa i Piotra Matrasa.

Teraz czekamy na oficjalne wiadomości z Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w najbliższym czasie powinien przedstawić zasady baraży o awans do I ligi! W rozgrywkach II ligi w tym sezonie pozostał BSF-owi tylko rewanżowy mecz wyjazdowy z krakowianami.

BSF ABJ Bochnia - AZS UEK Kraków 5-1 (1-1)

1:0 - Mateusz Prokop 7'
1:1 - Marcin Kluza 14'

2:1 - Krystian Lewicki 21'
3:1 - Łukasz Piech 29'
4:1 - Mateusz Prokop 33'
5:1 - Piotr Matras 33'

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Krystian Jaszczyński - Krystian Lewicki, Kamil Rynduch, Krzysztof Styrna, Tomasz Palonek, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Paweł Matras, Łukasz Piech, Dominik Juszczak, Mateusz Prokop, Igor Dymura, Mateusz Goryczka.

AZS UEK Kraków: Mateusz Kasperek, Kamil Niebudek - Tomasz Bieda, Paweł Doroszko, Bartosz Baran, Marcin Kluza, Jakub Mączyński, Kiril Krasovskyi, Piotr Janik, Paweł Ujda, Rafał Witaszyk.

sędziowali: Mariusz Krupa, Tomasz Kubik.