Koszykówka: Wygrana z Wisłą Kraków na koniec rundy zasadniczej - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

Zespół Contimax MOSiR Bochnia pokonał w sobotę na własnym parkiecie Wisłę Can-Pack Kraków rewanżując się przyjezdnym za porażkę w pierwszym meczu. Krakowianki jednak tanio skóry nie sprzedały, a jeszcze 5 minut przed końcem meczu był remis...

W meczu z Wisłą najwięcej punktów (23) dla Contimax MOSiR Bochnia rzuciła Julia Fortuna.

W tym spotkaniu w barwach Bochni nie mogły zagrać trzy zawodniczki, które w tym sezonie występują w MOSiR będąc na wypożyczeniu z Wisły Kraków (w umowie zastrzeżono, że nie mogą grać w meczach przeciwko Wiśle) - Magdalena Puter, Aleksandra Klimas i Julia Natkaniec.

Bochnianki dobrze weszły w mecz - po pierwszej kwarcie prowadziły pięcioma punktami, a na początku drugiej już nawet dziewięcioma. Potem jednak przestały trafiać, a Wiślaczki skrzętnie to wykorzystały niwelując stratę niemal całkowicie (33:32 na minutę przed przerwą).

Co nie udało się krakowiankom w drugiej kwarcie, zdołały uczynić w bardzo zaciętej, trzeciej odsłonie meczu, dzięki czemu na czwartą kwartę to one wychodziły prowadząc 1 punktem.

Ostatnie minuty należały jednak do gospodyń - świetnie w tym okresie zagrała Aisza Buczek (9 punktów w tej kwarcie), bochnianki urwały się rywalkom i ostatecznie wygrały z przewagą 11 punktów.

Bochnianki kończą rundę zasadniczą z bilansem 7 zwycięstw i 5 porażek. W finale A czeka ich teraz rywalizacja z zespołami ze Śląska: RMKS Rybnik, UKS La-Basket Piekary Śląskie, AZS UŚ Katowice i KS Pogoń Ruda Śląska.

Contimax MOSiR Bochnia Wisła Can-Pack Kraków 73:62

(19:14, 18:20, 12:16, 24:12)

Punkty dla Bochni: Fortuna 23, Buczek 19, Rak 12, Ochel 11, Marczyk 4, Poradowska 4.