Koszykówka: Wysoka wygrana MOSiR w Nowym Sączu

Tomasz STODOLNY

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety wróciły koszykarki rywalizujące w 2. lidze. W sobotę Contimax MOSiR Bochnia grał na wyjeździe z młodziutkim zespołem UKS Żak Nowy Sącz, nie dając mniej doświadczonym rywalkom żadnych szans.

- Szybkie, składne akcje i dobra obrona powodowały, że z minuty na minutę powiększała się różnica punktowa. Przewagę pod koszami często wykorzystywały Aisza Buczek, Dominika Dziadoń i Kinga Ochel, rzutami za 3 kąsała Ola Klimas, a tempem gry dyrygowała Magda Puter i Gabrysia Rak - relacjonuje kierownik drużyny Rafał Sroka.

Trener Maciej Starowicz rotował składem i dał pograć w tym meczu wszystkim zawodniczkom zgłoszonym do protokołu. Każda dostała szansę i każda zapunktowała.

UKS Żak Nowy Sącz - Contimax MOSiR Bochnia 27:95 (10:18, 1:26, 10:22, 6:29)

Punkty dla Bochni: Buczek 20, Rak 13, Dziadoń 12, Klimas 11, Ochel 10, Marczyk 10, Puter 7, Natkaniec 4, Poradowska 3, Fortuna 3, Hamuda 2.

* * *

Spotkanie w Nowym Sączu było dla bochnianek przedostatnim w rundzie zasadniczej. Już za tydzień (12 stycznia) zakończą tę część sezonu meczem na własnym parkiecie z Wisłą Kraków. Choć bochnianki już zagwarantowały sobie udział w Finale A, to w tym pojedynku mają coś do udowodnienia - w pierwszym meczu w Krakowie uległy bowiem wiślaczkom, rozgrywając swój jak dotąd najsłabszy mecz w sezonie. Początek o godz. 15:00