Sport

Bochnia: Młody piłkarz Arkadiusz Budzyn z wyróżnieniem od Rady Miasta

Tomasz STODOLNY

Czwartkową sesję Rady Miasta Bochnia poprzedziła mała uroczystość wręczenia młodemu piłkarzowi Arkadiuszowi Budzynowi honorowego wyróżnienia w dziedzinie sportu. O przyznanie przez radę takiego wyróżnienia zawnioskowała komisja kultury.

Wyróżnienie to przyznawane jest jako docenienie wybitnych osiągnięć w zawodach rangi mistrzostw Polski, Europy, świata i olimpiady, ustanowienia rekordu świata, Europy lub Polski, wybitnego przyczynienia się do rozwoju, upowszechniania i propagowania kultury fizycznej i sportu na terenie Bochni oraz za działalność sportową przyczyniającą się do promocji miasta poprzez sport w kraju i za granicą.

Arkadiusz Budzyn ma 20 lat, karierę piłkarską rozpoczynał na trawie, teraz rozwija ją głównie w hali - obecnie jest zawodnikiem występującego w I lidze zespołu Constract Lubawa (drużyna jest liderem tabeli), ale w rozgrywkach młodzieżowych może reprezentować swój "rodzinny" BSF ABJ Bochnia (dzięki temu widzieliśmy go na niedawnych MMP U-20 w Bochni). Bywał też powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski w futsalu.

Dyplom oraz upominki wręczyli zawodnikowi przewodniczący rady miasta Bogdan Kosturkiewicz oraz szefowa komisji kultury radna Anna Morajko. Do gratulacji przyłączył się (również z upominkiem) burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

comments powered by Disqus

Najnowsze