Sport

Koszykówka: Ważna wygrana bochnianek w Tarnowie

Tomasz STODOLNY

W ostatnim w tym roku spotkaniu w ramach drugoligowych rozgrywek zespół Contimax MOSiR Bochnia wygrał na wyjeździe z wiceliderem tabeli - drużyną MKS PM "Be ComplEat" Tarnów różnicą 10 punktów. To nie koniec dobrych wiadomości: do składu po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją wróciła Magda Puter.

Zespół z Bochni bardzo dobrze zagrał w pierwszej kwarcie, wypracowując sobie 8-punktową przewagę. W drugiej części gry role się jednak odwróciły - gospodynie odrobiły stratę i pod koniec wyszły nawet na chwilę na prowadzenie. Ale bochnianki je odzyskały i to one na przerwę schodziły z 1-punktową zaliczką.

Zespół z Bochni po raz kolejny urwał się rywalkom w trzeciej kwarcie. W tej części gry padło najwięcej punktów - bochnianki m.in. czterokrotnie trafiły "za trzy". Kolejną "trójkę" dorzuciły na początku czwartej kwarty, ale w ostatnich minutach meczu swój dorobek powiększały już głównie z rzutów osobistych.

MKS PM "Be ComplEat" Tarnów - MOSiR Bochnia 64:74

(13:21, 19:12, 20:26, 12:15)

Punkty dla Bochni: Buczek 14, Klimas 15, Puter 14, Ochel 2, Poradowska 11, Natkaniec 12, Marczyk 4, Rak 2

Obecny bilans spotkań drużyny z Bochni to 5 zwycięstw i 5 porażek. Przed bochniankami jeszcze dwa mecze rundy zasadniczej - 5 stycznia zagrają w Nowym Sączu, a tydzień później (12 stycznia) będą podejmować u siebie Wisłę Kraków. Jeśli utrzymają zajmowane w tabeli miejsce, w następnej części sezonu zagrają w Finale A.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze