Sport

Futsal U-19: W drugim sparingu Polska przegrała w Bochni z Białorusią - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

W piątek wieczorem, na zakończenie trwającego przez tydzień zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski w Bochni, rozegrano drugie spotkanie kontrolne z ekipą z Białorusi.

W kadrze biało-czerwonych ponownie zaprezentowali się czterej zawodnicy miejscowego klubu BSF ABJ Bochnia - Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek i Mateusz Prokop.

W pierwszym sparingu, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, padł remis 4:4. W piątek mecz był równie zacięty. Tym razem jednak padło rozstrzygnięcie - górą była drużyna z Białorusi, która wygrała 3:2.

Polska U-19 - Białoruś U-19 2:3 (1:2)

0:1 - Danila Douhel 1'
1:1 - Bartosz Borowik 2'
1:2 - Danil Kryvitski 9'
2:2 - Paweł Lisiński 30'
2:3 - Dmitry Shviadko 32'

Dla obu drużyn mecze kontrolne w Bochni były elementem przygotowań do wiosennych eliminacji, rozgrywanych po raz pierwszy w historii, Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Polska o awans powalczy wówczas z grupowymi rywalami Kazachstanem, Francją i Finlandią na turnieju organizowanym w Finlandii, na dalekiej północy.

Jest właściwie pewne, że w składzie biało-czerwonych na turnieju eliminacyjnym będą grać regularnie powoływani do kadry bocheńscy zawodnicy BSF.

comments powered by Disqus

Najnowsze