Sport

Ręczna: Zabójcze 5 minut. MOSiR przegrał w Zawierciu

tim

W niedzielę 16 grudnia drugoligowy zespół piłki ręcznej MOSiR Bochnia rozegrał wyjazdowe spotkanie z VIRET CMC Zawiercie. 11 kolejka mimo starań naszych szczypiornistów zakończyła się przegraną.

Fot. archiwum

Spotkanie w Zawierciu od początku było bardzo wyrównane. - Wynik oscylował często pomiędzy remisem lub różnicą 1 trafienia - relacjonuje Marcin Bożek, trener bochnian. Po pierwszej połowie to gospodarze schodzili do szatni z 1-bramkową zaliczką.

– Po przerwie wiedzieliśmy, że musimy poprawić niektóre elementy gry – mówi M. Bożek. - Niestety od 34 do 39 minuty nastąpiło zabójcze 5 minut, które jak okazało się później, zdecydowało o wyniku końcowym.

W tym czasie Viret zdobył 5 bramek i w 40 minucie prowadził 20:15. MOSiR próbował zniwelować straty i po rzucie Wojtka Dziedzica w 54 minucie wynik wynosił 27:23. Końcówka meczu jednak należała do gospodarzy i to oni zdobyli 6 goli, a my 3.

– W tym dniu graliśmy dobrze, choć wynik nie jest adekwatny do naszej postawy, bo przegraliśmy różnicą 7 trafień – mówi trener M. Bożek. – Należy nadmienić, że Viret z miesiąca na miesiąc się wzmacnia o klasowych graczy, co przekłada się na ich coraz lepsze wyniki. Miejmy nadzieję, że w nowym roku ostatnie trzy spotkania fazy zasadniczej rozgrywek pozwolą nam na zdobycie punktów tak potrzebnych do awansu do grupy finałowej (awansują 4 najlepsze drużyny).

Viret CMC Zawiercie – MOSiR Bochnia 33:26 (14:13)

MOSiR Bochnia: Jarosław Gut, Piotr Sądowicz, Michał Puchalski – Michał Dobrzański 7, Filip Pach 4, Miłosz Gabiga 3,Wojciech Magiera 3, Iwo Stopczyński 2, Marcin Janas 2, Wojciech Dziedzic 2, Adrian Lubowicki 1, Hubert Pamuła 1, Przemysław Mucha 1.

Trener Marcin Bożek, kierownik druzyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Viret CMC: Pietruszka, Koła – Wójcik 9, Bednarczyk 7, Zagała 4, Kurzawa 4, Szeląg 3, Makaruk 3, Burdziński 2, Bomba 1, Matysek, Żelezik, Mroczkowski, Lewandowski, Pawlik, Bednarz.

Trener: Mariusz Szczygieł.

Sędziowali: Bartłomiej Kowalczyk (Zawadzkie) i Tomasz Kubik (Kolonowskie).

Po tym meczu gospodarze awansowali na pozycję lidera. Bochnia zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Wyniki pozostałych spotkań 11 kolejki grupy B:

SPR Wisła, Sandomierz – NLO SMS ZPRP Kielce 36:30 (16:14)
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 25:23 (12:12)
MUKS Siódemka Mysłowice – UKS MOSM Vocare BPO Bytom 32:25 (17:10)

Kolejny mecz MOSiR Bochnia rozegra 12 stycznia w Bochni.

comments powered by Disqus

Najnowsze