Futsal: Bochnia już w półfinale MMP U-20! BSF powalczy o medale

Tomasz STODOLNY

Po zwycięstwie 2:0 (1:0) nad Red Dragons Pniewy zespół BSF ABJ Bochnia jest już w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 20. Gospodarze turnieju spotkają się w nim z obrońcą mistrzowskiego tytułu. Mecz o godz. 13:00.

Niedziela to trzeci dzień rozgrywanego w Bochni turnieju.

Od początku ćwierćfinałowego spotkania przewaga bochnian w strzałach na bramkę była przygniatająca. Wielokrotnie bramkarz Red Dragons ratował jednak swoją drużynę przed utratą gola.

W 6. minucie musiał skapitulować - bramkę dla bochnian zdobył po indywidualnej akcji Arkadiusz Budzyn, który przedarł się lewą stroną, wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał golkipera Czerwonych Smoków.

Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po przewie Red Dragons Pniewy od razu rozpoczęli próby odrobienia strat grając często z lotnym bramkarzem. Pozwoliło im to stworzyć kilka groźnych sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się golem (choć dwukrotnie trafili w słupek). Swoje szanse miała też ekipa gospodarzy, ale bramkarz drużyny z Pniew spisywał się tego dnia znakomicie.

Kropkę nad "i" udało się postawić bochnianom 16 sekund przed końcem meczu. Szybką akcję wykończył Tomasz Palonek, dla którego było to już trzecie trafienie w turnieju.

W półfinale bochnianie spotkają się z obrońcą mistrzowskiego tytułu - Rekordem Bielsko-Biała, który w ćwierćfinale rozprawił się drużyną z Nowin aż 5:0.

Półfinał z udziałem BSF rozpocznie się o godz. 13:00.

Zobacz relacje:

- Futsal. MMP U-20 w Bochni: Zwycięstwo BSF w ostatnich sekundach - ZDJĘCIA, WIDEO

- Futsal MMP U-20: Drugie zwycięstwo BSF - ZDJĘCIA

- Futsal: Bochnia w ćwierćfinale MMP U-20. W niedzielę faza pucharowa