Futsal. MMP U-20 w Bochni: Zwycięstwo BSF w ostatnich sekundach

Tomasz STODOLNY

W piątek rozpoczęły się w Bochni Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu do lat 20. W swoim pierwszym meczu zespół gospodarzy po emocjonującym meczu odbywającym się przy pełnych trybunach hali widowiskowo-sportowej pokonał drużynę FC Flisak Toruń wyrywając zwycięstwo kilkanaście sekund przed końcem spotkania.

Strzelcy bramek dla BSF: Piotr Matras (z lewej) i Tomasz Palonek.

Od początku meczu to bochnianie mieli inicjatywę i częściej gościli pod bramką rywali, nie potrafili jednak udokumentować przewagi bramką. Dość sprawnie radzili sobie za to w obronie, neutralizując ataki rywali. Taki obraz meczu zachwiał się tuż przed przerwą, gdy w 11 minucie (na MMP spotkania trwają 2 x 12 minut). Robert Stolarski przedarł się przez dwóch obrońców BSF i celnie huknął z 10 metrów wyprowadzając torunian na prowadzenie.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił: BSF wciąż napierał, z tą różnicą, że wreszcie tę przewagę udało się potwierdzić golem - w 20 minucie po pięknej akcji padła wyrównująca bramka (strzelcem Piotr Matras), która dała nadzieję na komplet punktów w tym meczu.

Drużyna z Torunia zeźlona faktem, że zwycięstwo wymyka się jej z rąk także ruszyła do ataku kilkukrotnie zagrażając bramce BSF, ale w jej poczynania wkradła się nerwowość. W ostatniej minucie błąd obrońcy wykorzystał Tomasz Palonek i strzałem w okienko wywołał euforię na trybunach.

W drugim meczu grupy C AZS UEK Kraków wygrał 2-1 (1-0) z GKS-em Futsal Tychy.