Sport

Futsal: Reprezentacja Polski będzie trenować w Bochni

Tomasz STODOLNY

Przygotowująca się do turnieju eliminacji Mistrzostw Europy młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 19 przyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do Bochni (17-22 grudnia).

Co ważne, powołania do kadry biało-czerwonych już otrzymali czterej gracze BSF ABJ Bochnia: Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Mateusz Prokop oraz Tomasz Palonek.

A kto wie - może będzie ich więcej. Prezes Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu Rafał Czaja w rozmowie z Bochnianin.pl dodaje bowiem, że o swoją szansę powalczą jeszcze Filip Korta, Paweł Matras i Jakub Smoleń. Okazję by się pokazać będą mieli tuż przed zgrupowaniem - podczas rozgrywanych także w Bochni finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 (14-16 grudnia).

Reprezentacja Polski podczas pobytu w Bochni ma trenować 2 razy w tygodniu w Hali Widowiskowo-Sportowej, a w czasie zgrupowania rozegra tu także dwa sparingi z drużyną Białorusi - 19 grudnia (godz. 20.00) oraz 21 grudnia (godz. 20.30).

Obie ekipy szykują się na wiosenne eliminacje Mistrzostw Europy U-19. Polska o awans powalczy wówczas z grupowymi rywalami Kazachstanem, Francją i Finlandią na turnieju organizowanym w Finlandii, na dalekiej północy.

Finały ME odbędą się we wrześniu 2019 roku, organizowane są po raz pierwszy w historii (gospodarzem będzie Łotwa).

comments powered by Disqus

Najnowsze