Koszykówka: Doświadczenie wygrało z młodością. Porażka bochnianek w Niepołomicach - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

W rozegranym w niedzielę spotkaniu 8. kolejki spotkań II ligi koszykówki kobiet zespół Contimax MOSiR Bochnia przegrał na wyjeździe z Ikarem Niepołomice różnicą czterech punktów.

W ten sposób drużyna z Niepołomic skutecznie zrewanżowała się za porażkę w pierwszym meczu w Bochni. Zbierana naprędce przed sezonem drużyna wtedy, w swoim pierwszym meczu o punkty, jeszcze dopiero się docierała - w niedzielę już było widać lepsze zgranie i to, że zawodniczki lepiej rozumieją się na boisku.

Oba zespoły zagrały w tym meczu w kratkę. Pierwszą kwartę wygrały gospodynie różnicą 7 punktów, ale w drugiej górą były Mosirki i to one schodziły na przerwę z 1 pkt. prowadzeniem. W trzeciej kwarcie zagrały jednak fatalnie przegrywając tę część gry 8:22. Ich pogoń w ostatniej kwarcie, gdy zawodniczkom z Niepołomic zaczynało już brakować sił i popełniały błędy, nie wystarczyła do odrobienia wszystkich strat.

Ostatecznie w tym meczu doświadczenie wygrało z młodością. Niepołomiczanki do zwycięstwa poprowadziły kapitan zespołu 28-letnia Iwona Janas (21 pkt.) i i 32-letnia Anna Łakomska-Łętocha (20 pkt.).

Niepołomiczanki po siedmiu rozegranych meczach mają na koncie 11 pkt. i bilans 4-3.

Dla zespołu z Bochni była to trzecia porażka z rzędu (bilans 3-5). Ekipa MOSiR ma rozegrane o jedno spotkanie więcej, ale dorobek punktowy ten sam (11 pkt.).

Kolejny mecz i szansa na przełamanie złej passy już w najbliższy weekend w Rzeszowie, gdzie bochnianki zmierzą się z zajmującą ostatnie miejsce w grupie drużyną gospodarzy.

Ikar Niepołomice - Contimax MOSiR Bochnia 70:66
(23:16, 10:18, 22:8, 15:24)

Punkty dla Niepołomic: Filipowska 2, Janas 21, Łakomska-Łętocha 20, Matczyńska-Patla 12, Zagórowska 2, Rzegocka 13.

Punkty dla Bochni: Buczek 14, Fortuna 10, Dziadoń 2, Klimas 12, Ochel 6, Poradowska 3, Natkaniec 9, Rak 10.