Koszykówka: Wysokie zwycięstwo nad Nowym Sączem. Znów pękło 100 punktów!

2. liga kobiet

Tomasz STODOLNY

Środowy mecz pomiędzy drużynami Contimax MOSiR Bochnia i UKS Żak Nowy Sącz zakończył się efektowną wygraną gospodyń. Bochnianki pokonały przyjezdne różnicą aż 44 punktów.

Na zdjęciu: kapitan zespołu Contimax MOSiR Bochnia, rozgrywająca Gabriela Rak.

Przewaga Mosirek widoczna była od pierwszych minut spotkania, a ich dominacja ani przez chwilę nie była zagrożona. Już po pierwszej kwarcie było 21:9 i było jasne, że tylko jakiś kataklizm mógłby zawrócić bochnianki z drogi do zwycięstwa.

Świetne zawody rozegrała tego dnia kapitan zespołu Gabriela Rak (20 pkt.), błysnęła też Sara Marczyk, która swoje 18 punktów zdobyła w zaledwie kilka minut, trafiając do kosza seriami.

W meczu nie zagrała Magdalena Puter - zawodniczka doznała pechowej kontuzji złamania kości śródręcza prawej ręki i będzie musiała pauzować co najmniej miesiąc.

Kolejny mecz bochnianki rozegrają 17 listopada na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków.

Contimax MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 104:60
(21:9,29:17,32:22,22:12)

Punty dla Bochni: Rak 20, Marczyk 18, Buczek 11, Klimas 10, Przybyła 9, Ochel 8, Fortuna 8, Natkaniec 7, Dziadoń 6, Rudnik 5, Poradowska 2.