Koszykówka: Jest pierwsze zwycięstwo. Ikar Niepołomice pokonany - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

Świetna gra bochnianek w trzeciej kwarcie i absolutna dominacja w czwartej części gry przesądziły o wysokim zwycięstwie w niedzielnym starciu z Ikarem Niepołomice. Contimax MOSiR Bochnia wygrał różnicą 25 punktów.

Jest pierwsze zwycięstwo! Na zdjęciu: rozgrywająca Contimax MOSiR Bochnia - Aleksandra Poradowska.

Zespół z Niepołomic to aktualny mistrz 2. Ligi Kobiet, choć ze składu, który wywalczył tytuł w zeszłym sezonie niewiele zostało. Trener bochnianek Maciej Starowicz przyznaje: - To trochę zespół skrzyknięty na kilka dni przed startem rozgrywek. Myślę, że dopiero za jakiś miesiąc Niepołomice pokażą na co je stać.

Ale początkowo bochnianki z Ikarem wcale nie miały łatwej przeprawy. Przez dwie pierwsze kwarty męczyły się, bo choć wypracowywały sytuacje rzutowe, to piłka nijak nie chciała wpadać do kosza.

Dopiero po przerwie, w trzeciej kwarcie, tryby maszyny zaczęły działać jak powinny. A w czwartej gospodynie niosła już fala, której nie sposób było zatrzymać - przechwyty, punkty z kontr i rzutów za trzy (Klimas 3x i Natkaniec 1x) odbierały rywalkom chęć do gry. Bochnianki wygrały tę kwartę 32:13!

W zespole z Bochni pierwsze skrzypce w tym meczu zagrała Magdalena Puter (23 pkt.). Świetne spotkanie zanotowała rozgrywająca Gabriela Rak (kapitan zespołu rzuciła 19 pkt.), znów błysnęła Aleksandra Klimas (18 pkt., w tym 4 "trójki"). 12 punktów dorzuciła Julia Natkaniec, a 9 - Aisza Buczek, która znów brylowała w obronie, pod własną tablicą.

Trener Maciej Starowicz dał zagrać w tym spotkaniu wszystkim powołanym na mecz zawodniczkom. Pod koniec meczu swój debiut na 2-ligowym parkiecie zaliczyły dwie młode koszykarki - 16-letnia Zuzanna Dziadoń i niespełna 15-letnia Wiktoria Zając.

Contimax MOSiR Bochnia – MTS Ikar Niepołomice 89:64

(21:19,12:13,24:19,32:13)

Punkty dla Bochni: Magdalena Puter 23, Gabriela Rak 19, Aleksandra Klimas 18, Julia Natkaniec 12, Aisza Buczek 9, Aleksandra Poradowska 5, Sara Marczyk 3, Dominika Dziadoń, Zuzanna Dziadoń, Kinga Ochel, Wiktoria Zając, Karolina Przybyła – 0.

Punkty dla Niepołomic: Janas 30, Matczyńska-Patla 21, Łakomska-Łętocha 4, Zagórowska 4, Nowak 3, Janusz-Tokarska 2.

Po dwóch kolejkach Contimax MOSiR Bochnia plasuje się z 3 punktami na 3 miejscu w tabeli, tuż po mających po 4 punkty drużynach AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków i MKS Pałacu Młodzieży Tarnów.

Już w najbliższą sobotę 20.10.2018 r. kolejny mecz w Bochni. O godz. 18.00 mecz z Rzeszowem.