Sport

Ręczna: Trzeci mecz i trzecia wygrana. Tym razem w Sosnowcu

Tomasz STODOLNY

Wystepujący w II lidze zespół piłkarzy ręcznych MOSiR Bochnia pokonał w sobotę na wyjeździe MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec odnosząc w 3. kolejce swoje trzecie zwycięstwo. W tabeli bochnianie zajmują drugie miejsce.

Fot. archiwum

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu bochnian, który wykonał Adrian Lubowicki. Dalej gra toczyła się bramka za bramkę, choć bochnianie zdołali odskoczyć w 9 minucie o trzy trafienia i na tablicy było 3:6. Gospodarze jednak nie dawali za wygraną i w 18 minucie doprowadzili do wyniku 8:9. Pokusili się nawet w 24 minucie o nieznaczne prowadzenie po rzucie Damiana Biernackiego (11:10). Jednak ostatnie słowo pierwszej połowy należało do bochnian i po trzech kolejnych trafieniach MOSiR schodził do szatni z wynikiem 12:13.

Druga połowa to bardzo wyrównane zawody, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich 9 minutach. W tym czasie bramki dla Bochni zdobywali Lubowicki, Pach, Janas i trzykrotnie Michał Dobrzański. – Gospodarze w tym czasie zdobyli tylko 3 gole, natomiast MOSiR aż 6, co pozwoliło nam na wywiezienie cennych punktów z gorącej ziemi sosnowieckiej – mówi trener bocheńskiej drużyny Marcin Bożek.

– Cieszymy się z tej wygranej ponieważ, tak jak zapowiadałem wcześniej, zaczynamy grać coraz lepiej – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Na słowa wyróżnienia w spotkaniu zasługuje Michał Puchalski, który w tym dniu był nie do pokonania pomiędzy słupkami bramki. Dobrze spisywał się również Marcin Janas, który szczególnie w ataku skutecznie kierował poczynaniami kolegów.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – MOSiR Bochnia 25:29 (12:13)

MOSiR Bochnia: Michał Dobrzański 7, Adrian Lubowicki 6, Marcin Janas 5, Filip Pach 5, Hubert Pamuła 2, Wojciech Magiera 2, Wojciech Dziedzic 2, Iwo Stopczyński, Tomasz Wolnik, Michał Jagielski, Piotr Sądowicz,Michał Puchalski, Przemysław Mucha, Maciej Grech, Marcin Jakubowski.

Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Była to 3 kolejka i 3 wygrana. W tej chwili bocheńscy szczypiorniści zajmują drugie miejsce w tabeli tuż za SPR Wisłą Sandomierz. Między tymi zespołami jest zaledwie jeden punkt różnicy.

Kolejny mecz MOSiR zagra w Bochni - wyjątkowo, bo w piątek (12 października). W Hali Widowiskowo-Sportowej podejmować będzie VIRET CMC Zawiercie. Początek spotkania o godz. 19.30. Emocje gwarantowane. WSTĘP WOLNY!

comments powered by Disqus

Najnowsze