Sport

Udany występ bocheńskich judoków na Warsaw Judo Open

tim

W sobotę 11-osobowa grupa zawodników sekcji judo MOSiR Bochnia, pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego, wzięła udział w bardzo prestiżowym Turnieju WARSAW JUDO OPEN Międzynarodowy Puchar Polski Mężczyzn i Kobiet U16/ U 18/ U 20.

Na zdjęciu zawodnicy MOSiR Bochnia wspólnie z ekipą TS Wisła Kraków.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 1614 zawodników z 309 klubów z 33 krajów.

- To bardzo mocny turniej, walki na bardzo wysokim europejskim poziomie i aby wywalczyć miejsce na podium trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami - mówi dyrektor MOSiR Sabina Bajda. - Tak naprawdę to już sam udział w tych zawodach jest sam w sobie nagrodą za ciężką pracę na treningach i różnego rodzaju zawodach oraz doskonałym sprawdzianem umiejętności i siły charakteru.

Bocheńskim zawodnikom po ciężkich i bardzo męczących walkach udało się zdobyć dwa brązowe medale oraz punktowane miejsca: piąte i siódme.

W kategorii U16 brązowe medale wywalczyły Maja Twardowska i Oliwia Wątorek.

Maja Twardowska (kat. 48 kg - 37 zawodniczek) w drodze po medal pokonała zawodniczki z klubów: UKS Judo KONTRA Mińsk Mazowiecki, UKJ YUKO Józefów, zawodniczkę Fache Lola z Belgi oraz wychowankę KS Budowlani z Sosnowca.

Oliwia Wątorek (kat. 52 kg - 35 zawodniczek) w drodze na podium stoczyła zwycięskie walki z zawodniczkami klubów: JC Banik Ostrava - Czechy, RJC MONS - Belgia, B.H.S.E - Węgry. W walce o trzecie miejsce Oliwi przyszło zmierzyć się z zawodniczką Klubu Judo SIMBA z Litwy, która posiadała czarny pas (1 dan) i o ile czasem już sam kolor pasa przeraża to tym razem Oliwia nie dała się „zbić z tropu” i wygrywając walkę sięgnęła po brązowy medal.

Punktowane piąte miejsce zdobyła Wiktoria Żabczyńska (U16 kat. 57 kg - 38 zawodniczek), a na siódmym miejscu uplasowała się Julia Gut (U18 kat. 70 kg - 18 zawodniczek).

Oficjalne wyniki można zobaczyć na stronie www.wjo.org.pl.

comments powered by Disqus

Najnowsze