Sport

Lekkoatletyka: Bochnianka z brązowym medalem Mistrzostw Polski U-16

Tomasz STODOLNY

Maria Put - młoda mieszkanka Bochni - zdobyła brązowy medal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U-16, które odbyły się w miniony weekend w Bełchatowie.

Zawodniczka trenująca w łapanowskim klubie "Fajfer 2001" startowała w biegu na 2000 metrów, uzyskując czas 6 min. 51 sek.

- Jako trener Marysi gratuluję jej znakomitego wyniku. Jest to nagroda za wytrwałość i pracowitość - mówi trener Stanisław Karaś. - Wielkie podziękowania pragnę złożyć panu Michałowi Golińskiemu nauczycielowi wychowania fizycznego SP nr 5, który widząc talent Marysi skierował ją do naszego klubu. Zresztą to nie pierwszy przykład naszej współpracy.

W zawodach startowała też druga bochnianka - Oliwia Strzelec. W biegu ma 200 m/ppłotki zajęła 18 miejsce.

Awans do imprezy uzyskały jeszcze 2 oszczepniczki z łapanowskiego klubu: Wiktoria Konieczna (9. miejsce) i Kinga Osika (18. miejsce), a także dwóch oszczepników: Damian Gacek (10. miejsce) i Krzysztof Rajzer (11. miejsce). - Są to bardzo wysokie miejsca - podkreśla Stanisław Karaś.

- Dziekuję mojemu koledze trenerowi Wojciechowi Kubiczowi za ogromny wkład pracy w przygotowanie do imprezy, a panu Dominikowi Koniecznemu za opiekę medyczno-rehabilitacyjną nad zawodnikami. Bez nich nie byłoby sukcesów w naszym klubie - podsumowuje trener Karaś.

comments powered by Disqus

Najnowsze