Sport

Ręczna: Udana inauguracja rozgrywek w wykonaniu MOSiR-u

tim

W sobotę zmagania na parkietach II ligi rozpoczęli piłkarze ręczni MOSiR Bochnia. Na wyjeździe pokonali zespół UKS MOS Bytom.

Fot. archiwum

UKS MOS Bytom - MOSiR Bochnia 29:34 (14:17)

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, lecz w 3. minucie po rzucie Marcina Janasa bochnianie objęli prowadzenie 1:3. Wyrównana walka bramka za bramkę trwała aż do 27 minuty pierwszej połowy, kiedy to notowano wynik 12:12. Ostatnie trzy minuty to pięć bramek zdobytych przez bocheńskich szczypiornistów (w tym trzy Michała Dobrzańskiego), jednocześnie w tym czasie MOSiR stracił tylko dwa gole.

W drugiej połowie gospodarze rzucili się z impetem do odrabiania strat, jednak MOSiR lepiej grał w obronie, a nowi bramkarze (Piotr Sądowicz i Michał Puchalski) dobrze spisywali się w bramce. Udany debiut zaliczyli dwaj juniorzy (Grech i Kukułka), którzy zdobyli po jednej bramce.

- Obawiałem się tego meczu, gdyż w szeregach zespołu z Bytomia występowali byli zawodnicy Glorii Katowice i Viretu Zawiercie. Ponadto na to spotkanie pojechaliśmy w bardzo odmłodzonym składzie, a jedynymi doświadczonymi graczami byli Janas (8 bramek) i Pach (6 bramek). Początek spotkania w naszym wykonaniu był bardzo nerwowy, przez co popełniliśmy kilka błędów i prostych strat. Pomimo tego sprostaliśmy zadaniu i zasłużenie wywieźliśmy punkty z Bytomia - mówi trener bochnian Marcin Bożek.

- Słowa uznania należą się także Michałowi Jagielskiemu i Wojtkowi Magierze, którzy dobrze zaprezentowali się na tych zawodach, pierwszy raz występując w barwach MOSiR-u. W kolejnym spotkaniu, rozgrywanym w bocheńskiej Hali, wystąpimy już w optymalnym składzie i myślę, że jakość naszej gry zostanie podniesiona. Zapraszamy wszystkich na ten mecz w najbliższą sobotę 29 września o godz. 19.00. Podejmować będziemy MUKS Siódemkę Mysłowice - dodaje Marcin Bożek.

Skład zespołu MOSiR Bochnia: Iwo Stopczyński 1, Tomasz Wolnik 3, Michał Jagielski 4, Filip Pach 6, Piotr Sadowicz, Wojciech Magiera 3, Michał Dobrzański 8, Marcin Janas 7, Michał Puchalski, Przemysław Mucha, Szymon Kukułka 1, Maciej Grech 1. Marcin Jakubowski, Maciej Woda. Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

comments powered by Disqus

Najnowsze