Sport

Ruszyły zapisy na bieg "100 km dla Niepodległej"

tim

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochnia zaprasza 16 września na Stadion Miejski w Bochni na imprezę sportową pn. „100 km dla Niepodległej”. Wydarzenie adresowane do uczestników w każdym wieku. Bieg ma łączyć pokolenia i środowiska.

Program:

15:30 - start biegu;
15:45 - rozpoczęcie konkurencji sprawnościowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
18:00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

W biegu przewiduje się udział trzech grup biegaczy: Salt Runners Bochnia, Dziki na Stadionie oraz Grupa amatorska.

Każda grupa ma do przebiegnięcia łącznie 100 km. Liczy się suma przebiegniętych kilometrów wszystkich osób. Jednocześnie mogą biec cztery osoby z każdej grupy, a zmian można dokonywać w dowolnym momencie.

W biegu mogą brać udział osoby powyżej 16 roku życia. Trzy grupy biegną równocześnie rywalizując o uzyskanie jak najlepszego czasu. Zwycięska grupa otrzyma pamiątkowy puchar. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę i certyfikat biegu.

Lubisz biegać? Zgłoś się do grupy amatorskiej! Organizatorzy czekają na 30 chętnych osób. Lista rezerwowa 10 osób. Liczy się kolejności zgłoszeń. Zapisy do grupy amatorskiej przyjmowane będą e-mailowo info@mosirbochnia.pl lub telefonicznie (tel 14 6122540) do 13 września.

W tym samym czasie na sztucznej murawie odbędą się konkurencje sprawnościowe dla rożnych grup wiekowych - dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzież oraz osoby dorosłe. Każdy znajdzie konkurencję, w której będzie mógł się sprawdzić. Na zwycięzców w każdej kategorii czekają pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Dzieci mogą również liczyć na słodkie „co nieco”.

W trakcie biegu będzie można skorzystać z dodatkowych atrakcji: mini-wesołe miasteczko, wata cukrowa, balony oraz skosztować naturalnych soków z „Wyspy zdrowia”.

Organizatorzy zachęcają również do kibicowania. Mile widziany udział i kibicowanie w „barwach narodowych” (koszulka, czapeczka, peruka, malowanie twarzy).

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tel 14 6122540, e-mail: info@mosirbochnia.pl. Wsparcie: Gmina Miasta Bochnia, Powiat Bocheński.

comments powered by Disqus

Najnowsze