Sport

Trzecie miejsce piłkarzy ręcznych na turnieju w Chrzanowie

tim

Drugoligowy zespół MOSiR Bochnia zdobył trzecie miejsce w II Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn pamięci Andrzeja Odynokowa, który odbył się w sobotę w Chrzanowie.

Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna MKS-u Wieluń, na drugim gospodarze MTS Chrzanów, a na czwartym znaleźli się szczypiorniści AGH Kraków.

- Miniony Turniej był dla nas bardzo owocny, ponieważ zderzyliśmy się z drużynami pierwszoligowymi i obiektywnie mogliśmy ocenić potencjał zespołu przed sezonem - mówi trener bocheńskiej drużyny Marcin Bożek.

- Ponadto szanse gry dostało dwóch nowych zawodników aspirujący w nadchodzącym sezonie do gry w szeregach MOSiR-u. Obaj pochodzą z Libuszy. Wyniki meczów były drugoplanowym celem podczas tego Turnieju, a głównym było doskonalenie gry obronnej i szybkie wyprowadzanie kontr. Jestem zadowolony z Turnieju, gdyż wszyscy zawodnicy spędzili równy wymiar czasu na parkiecie, m.in. nasi wychowankowie i świeżo upieczeni seniorzy, tacy jak Michał Puchalski, Iwo Stopczyński, Michał Dobrzański, Przemysław Mucha, Wojciech Magiera. Najmłodszymi uczestnikami byli Marcin Jakubowski i Maciej Woda, który dopiero stał się juniorem. Innymi doświadczonymi graczami, występującymi na Turnieju, byli: Marcin Janas, Wojciech Dziedzic, Filip Pach, Adrian Lubowicki, Michał Jagielski, Tomasz Wolnik, Hubert Pamuła, Piotr Sądowicz, Paweł Waśniowski. W kolejnych tygodniach przed ligą planujemy jeszcze gry kontrolne, o których będziemy informować na bieżąco - mówi Marcin Bożek.

Inauguracyjny mecz II ligi piłki ręcznej sezonu 2018/19 zespół MOSiR Bochnia rozegra na wyjeździe w przedostatni weekend września z UKS MOSM Bytom. W Bochni rozpoczniemy kibicowanie podczas drugiej kolejki w sobotę 29 września, kiedy to gościć będziemy MUKS Siódemkę Zagłębie.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Wszystkie spotkania w Bochni rozgrywane będą w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.

Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem drużyny Maciej Haber, a trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

comments powered by Disqus

Najnowsze