Tenisowe sukcesy braci Kasperskich

tim

Wojtek, starszy z braci Kasperskich, zdobył dwa brązowe medale na mistrzostwach Polski juniorów w tenisie, które odbyły się w lipcu. Antek, czyli młodszy brat, znalazł się wśród 16 wyróżnionych tenisistów świata.

Na zdj. Wojciech Kasperski i Julia Wędrocha (Chorzów), z którą zdobył brązowy medal w grze mieszanej.

W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 2018 w tenisie. Bardzo dobrze spisał się Wojciech Kasperski, który zdobył brązowy medal w grze mieszanej z Julią Wędrochą (Chorzów) i brązowy medal w grze deblowej z Maciejem Ziomberem (Bytom).

Wojtek w mikście w parze z Julią Wędrochą (Starochorzowskie Centrum Sportu) zdobył swój pierwszy medal mistrzostw Polski w turnieju mieszanym. Indywidualnie został sklasyfikowany w
przedziale miejsc 9-16. W grze deblowej wraz ze swoim klubowym kolegą Maciejem Ziomberem wywalczył 3. miejsce i tym samym brązowy krążek. To 13 medal dla Wojtka w historii jego startów w Mistrzostwach Polski w tenisie (pierwszy zdobył w 2014 r.).

W sierpniu będzie próbował swoich sił w międzynarodowych turniejach tenisowych ITF Juniors, które kolejno będą odbywać się w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Trenerem Wojtka jest Mateusz Walasek.

* * *

Antoni Kasperski, uczeń PSP nr 1 w Bochni w lipcu startował w prestiżowych zawodach tenisowych - Smirkva Bowl 2018 w chorwackiej Puli. Turniej ten corocznie gromadzi najlepszych tenisistów z odpowiednio wysokim rankingiem krajowym. W tym roku te nieoficjalne mistrzostwa świata w tenisie dla 10-latków rozgrywane po raz 23, zgromadziły 111 graczy z 40 krajów i 6 kontynentów.

Rywalizacja toczyła się na kortach ziemnych. W grze pojedynczej Antek w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Chorwata, Ryana Zuberbühlera, który był rozstawiony z numerem jeden.

Na tym jednak Antek, nie poprzestał, gdyż tradycją Smirkva Bowl jest Boys Concolation, w którym młody Polak dotarł do 1/4 turnieju, aby w pojedynku o półfinał przegrać po zaciętej walce z Eyadem Ezzat z Egiptu.

Występ Antka zakończył się sukcesem. Młody bochnianin, który idzie w ślady swojego brata Wojtka awansując do ćwierćfinału turnieju pocieszenia, znalazł się wśród 16 wyróżnionych tenisistów świata.

- Turniej był perfekcyjny, zapamiętam go do końca mojego życia! - powiedział Antoś, a jego mama, nauczycielka wychowania fizycznego dodała: - Smirkva Bowl to profesjonalnie zorganizowane zawody na najwyższym światowym poziomie. Nie boję się powiedzieć, że to był turniej z duszą i fantastyczna przygoda dla młodych sportowców, a przede wszystkim dla mojego syna.