Sport

Górska Scena Letnia: Himalaiści opowiedzieli o wyprawie - ZDJĘCIA

Mirosław CISAK

W piątek w amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni bochnianin Szczepan Brzeski i jego partnerka Sylwia Bajek podzielili się swoimi wrażeniami z tegorocznej podróży w Himalaje, która zakończyła się podwójnym sukcesem. Szczepan zdobył Mount Everest (8848 m n.p.m.) i tym samym zakończył projekt Korona Ziemi, Sylwia wychodząc na Lhotse (8516 m n.p.m., czwarty co do wysokości szczyt Ziemi) została najmłodszą Polką na tym szczycie.

Przypomnijmy: dla Szczepana Brzeskiego była to druga próba zdobycia Mount Everestu. Rok temu do upragnionego celu zabrakło mu zaledwie 50 metrów (relację z ataku szczytowego w 2017 r. można przeczytać TUTAJ). 17 maja 2018 r. zdobył Mount Everest i tym samym zakończył Koronę Ziemi, czyli zdobycie najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. Tym wyczynem trafił do elitarnego grona 23 Polek i Polaków.

Z kolei Sylwia Bajek zdobywając dzień wcześniej (16 maja) Lhotse została najmłodszą Polką na tym szczycie (ma 26 lat). Lhotse znajduje się w pobliżu Mount Everestu, dlatego zdecydowaną większość trasy Sylwia pokonała razem ze Szczepanem.

W piątek oprócz opowieści o wyprawie wzbogaconej pokazem zdjęć, Sylwia i Szczepan przygotowali pokaz sprzętu, degustację żywności liofilizowanej i konkursy z nagrodami.

Ponadto podczas wydarzenia można było zapoznać się z samochodami terenowymi, które udostępnił OffRoad Garage Zdebski 4×4.

Spotkanie odbyło się w ramach Bocheńskiej Sceny Letniej (w tym roku każde wydarzenie przybiera inną nazwę w zależności od tematu), której organizatorem jest Wydział Promocji i Rozwoju Miasta.

comments powered by Disqus

Najnowsze