Sport

Zagrali o Puchar Wójta Gminy Rzezawa

tim

Drużyna LZS „Błękitni Krzeczów” wygrała III Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rzezawa. Zawody rozegrano w sobotę na boisku sportowym w Borku.

W turnieju wzięło udział 59 zawodników reprezentujących cztery kluby. W zawodach oprócz piłkarzy z Krzeczowa wystąpili gospodarze turnieju, a więc drużyna LZS „Borek”, która w ostatecznym rozrachunku zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się zespół GOSiR „Novi - Rzezawianka”. Czwarte miejsce przypadło natomiast LZS „Ostrowianka - Ostrów Królewski”.

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Czas trwania meczów wynosił 2 x 15 minut. Wyniki:

LZS „Błękitni Krzeczów” - GOSiR „Novi - Rzezawianka” 0:0
LZS „Ostrowianka - Ostrów Królewski” - LZS „Borek” 1:2
LZS „Borek” - GOSiR „Novi - Rzezawianka” 1:0
LZS „Błękitni Krzeczów” - LZS „Ostrowianka - Ostrów Królewski” 2:1
LZS „Borek” - LZS „Błękitni Krzeczów” 0:3
GOSiR „Novi - Rzezawianka” - LZS „Ostrowianka - Ostrów Królewski” 5:0

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały od wójta gminy Rzezawa Mariusza Paleja oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie Renaty Prokop pamiątkowe puchary. Wszyscy zawodnicy w nagrodę otrzymali także plecaki, które będą mogły służyć im m.in. na sprzęt sportowy.

Nagrodzony specjalną statuetką został ponadto najlepszy strzelec turnieju oraz najlepszy bramkarz. Królem strzelców został Artur Daniec z GOSiR „Novi - Rzezawianka”, który zdobył w sumie trzy bramki. Nagroda dla najlepszego golkipera powędrowała natomiast do Mateusza Klimy z LZS „Błękitni Krzeczów”.

Pamiątkowe nagrody otrzymała także trójka sędziowska zawodów w składzie: Kamil Nowacki, Dawid Machaj oraz Rafał Gnutek. Wyróżniony został także Tomasz Rachwalski, który prowadził turniej.

W imprezie oprócz zawodników, kibiców i władz gminy udział wzięli także radni i sołtysi.

Na koniec zmagań sportowych wójt Mariusz Palej zapowiedział kolejną edycję turnieju, która ma odbyć się za rok na boisku sportowym w Rzezawie, na którym już wkrótce zakończy się kompleksowy remont.

Pierwszą edycję Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja wygrał zespół LZS „Borek”. Rok temu triumfowała natomiast drużyna z Rzezawy.

comments powered by Disqus

Najnowsze