Sport

Bieg o Pierścień Św. Kingi: Wspaniałe święto biegania w Bochni - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

220 zawodników w biegu głównym na 10 km, 120 zawodników w biegu na 3 km, do tego startujący w konkurencji Nordic Walking oraz dziesiątki dzieciaków w biegach "bąbla", "skrzata" i "juniora"... W czasie sobotniej imprezy biegowej w Bochni na starcie stanęło w sumie około pół tysiąca osób!

To była już czwarta edycja charytatywnej imprezy organizowanej przez Fundację Auxilium, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym tej organizacji. Na ten dochód złoży się nie tylko wpisowe uiszczane przez zawodników, ale także datki wrzucane podczas imprezy do puszek oraz środki od sponsorów, którzy chętnie wspierają znakomicie zorganizowane i mające świetny odbiór społeczny przedsięwzięcie. Zapewne niebawem Fundacja przedstawili rozliczenie imprezy i dowiemy się ile udało się zebrać podczas bocheńskiego święta biegania.

Tradycyjnie najwięcej uczestników zgromadził bieg główny (10 km), którego trasa miała niemal identyczny przebieg jak przed rokiem - z małą, bardzo przyjemną korektą: ostatnie 200 metrów zawodnicy pokonywali po tartanie stadionu MOSiR, przekraczając linię mety przed trybuną główną. Dzięki takiemu rozwiązaniu finiszujących zawodników można było obserwować przez dłuższy czas, dopingując na ostatnich metrach ich zmagań z dystansem.

A zaznaczyć trzeba, że pokonanie 10 km Biegu o Pierścień Św. Kingi do najłatwiejszych zadań nie należy ze względu na ukształtowanie terenu oraz pogodę - wysoka temperatura i prażące słońce towarzyszyły zawodnikom w trzech poprzednich edycjach i w czwartej ta tradycja została podtrzymana (choć jeszcze krótko przed startem wydawało się, że aura nieco się zlituje... nic z tego).

W 220-osobowym peletonie wyróżniali się członkowie ekipy "Bochnia Biega - Dziki na stadionie" (charakterystyczne czarne i białe koszulki z logo "dzika w galopie"), którzy stanowili niemal 1/5 całej grupy (39 osób). Siłę pokazała też inna bocheńska formacja - "Salt Runners Bochnia", która zgarnęła nagrodę dla najszybszej drużyny. Należy tu też odnotować, że przedstawiciel "SRB" Adrian Barnaś z wynikiem poniżej 38 minut zdobył 2. miejsce w kategorii OPEN. Przegrał tylko z Sewerynem Dudą, który reprezentował 16. Brygadę Powietrzno-Desantową z Krakowa.

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ (.PDF).

Bardzo obszerna galeria zdjęć z biegu, autorstwa Pawła Klasy, znajduje się na Facebooku - TUTAJ.

Kolejna impreza biegowa w Bochni już za niespełna miesiąc. Na początku sierpnia tradycyjnie rozgrywany jest organizowany przez MOSiR Bieg Memoriałowy Majora Bacy - tegoroczna edycja (5 sierpnia) będzie już XXV! Bieg odbywa się w Chodenicach (po płaskim :-) ), a rywalizacji na dystansie 10 km również towarzyszą zmagania na krótszych trasach dla dzieci i młodzieży. Zapisy TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze