Sport

Drugie miejsce juniorów BKS w turnieju na Słowacji

W sobotę piłkarze Bocheńskiego Klubu Sportowego udali się na coroczną imprezę sportową do Keżmaroku. Drużyna juniorów starszych Piotra Góreckiego wzięła udział w Memoriale im. Frantiska Bednarcuka, w którym zmierzyła się ze słowackimi drużynami: Odeva Lipany, MKF Keżmarok i MKF Stara Lubownia. Po porażce i dwóch wygranych BKS zajął 2. miejsce.

Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym i mecz trwał 2x25 min. Na początek BKS Bochnia po dobrym meczu i wielu niewykorzystanych sytuacjach przegrał z zespołem Odevy Lipany 1:3 (bramka Mirosława Tabora).

W drugim pojedynku rywalem Bocheńskiego był zespół Starej Lubovni, a spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 2:2 (bramki Jakub Polański, Mirosław Tabor). W serii karnych po strzałach Bartłomieja Chlebka i Mirosława Tabora oraz dwóm wybronionym jedenastkom Kacpra Sobasa zwycięstwo zapewnił sobie BKS.

Na zakończenie turnieju przeciwnikiem BKS-u byli gospodarze MFK Keżmarok. Po dobrym meczu bochnianie zapewnili sobie zwycięstwo 4:2 po golach Bartłomieja Chlebka, Marcina Paleja, Tomasza Palonka oraz Jakuba Polańskiego.

W ostatecznym rozrachunku Bochnia zajęła 2. miejsce w turnieju, a jego najlepszym zawodnikiem uznano Dominika Juszczaka. Najlepszym zawodnikiem BKS został wybrany Piotr Czerwiński.

Skład BKS: Sobas - Palej, Czerwiński, Szot, Chlebek, Juszczak, Satoła, Polański, Waśniowski, Palonek, Tabor, Janas, Musiał.

Po memoriale przyszedł czas na starszych piłkarzy, którzy pod szyldem „Wychowankowie Romana Kukli” zmierzyli się z miejscowymi oldbojami MFK Keżmarok. Tutaj swoją wyższość pokazali bocheńscy piłkarze wygrywając 6:3. Bramki dla bochnian zdobyli: Krzysztof Styrna 2, Marcin Imiołek, Marcin Motak, Krystian Lewicki.

[Jakub NOSKOWIAK]

comments powered by Disqus

Najnowsze