Sport

IV Charytatywny Bieg o Pierścień św. Kingi w Bochni - zapowiedź

Mirosław CISAK

Już w najbliższą sobotę 7 lipca odbędzie się 4. edycja Charytatywnego Biegu o Pierścień św. Kingi, organizowanego przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM. Celem jest jak co roku wsparcie podopiecznych, którzy na co dzień korzystają z pomocy Fundacji.

Program imprezy:

13:00-14:40 - zapisy w Amfiteatrze - Charytatywne Biegi dla Dzieci
15:00 - Charytatywne Biegi dla Dzieci - dystanse: 100 m, 500 m, 1 km
13:30-15:30 - zapisy w Biurze Zawodów (Mała Czarna Bistro) - charytatywne Biegi dla Dorosłych
16:00 - start Biegu Głównego - 10 km
16:15 - start Biegu na dystansie 3 km i Nordic Walking - 3 km
17:30 - Amfiteatr - rozdanie nagród, licytacje przedmiotów dla podopiecznych Fundacji AUXILIUM, konkursy z nagrodami

UWAGA: po raz pierwszy w historii zawodnicy zakończą bieg na 10 km na stadionie przy ul. Parkowej. Meta biegu na 3 km i Nordic Walking - podobnie jak w roku ubiegłym znajdować się będzie w Parku Rodzinnym Uzbornia.

Biuro zawodów będzie czynne:

- w piątek 6 lipca, w godzinach:
od 17:00 do 19:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)
- w sobotę 7 lipca, w godzinach:
od 13:00 do 14:40 w Amfiteatrze (zapisy na biegi dla dzieci - dystanse na 100 m, 500 m, 1 km)
od 13:30 do 15:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)

Biegi dla dzieci

W tym roku biegi dziecięce dedykowane są Liliance, malutkiej podopiecznej Fundacji AUXILIUM. Celem wszystkich startujących w biegach dzieci będzie właśnie pomoc Liliance. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 15:00 i będą rozgrywane w następujących kategoriach wiekowych:

- Bieg Bąbla (rocznik 2014 i młodsi) dystans: 100 metrów, godzina 15:00 (dopuszcza się asystę rodzica lub opiekuna)
- Bieg Krasnala (rocznik 2010-2013) dystans: 500 metrów, godzina 15:15
- Bieg Juniora (rocznik 2001-2009) dystans: 1000 metrów, godzina 15:30

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji towarzyszących imprezie. Szczegóły na www.biegsolny.pl.

Lilianka urodziła się w czerwcu 2017 r. Do dziś nie udało się zdiagnozować dziewczynki, a dolegliwości, na które cierpi są bardzo różne. Dziewczynka wymaga stałej wielospecjalistycznej opieki medycznej (neurologicznej, pulmonologicznej, chirurgicznej, anestezjologicznej), jak również aparatury medycznej ułatwiającej jej codzienne funkcjonowanie (koncentrator tlenu, pulsoksymetr, rurki tracheostomijne, ssak medyczny, cewniki do odsysania wydzieliny z dróg oddechowych, strzykawki, dreny oraz pompa do żywienia przez PEG, gaziki jałowe, podkłady higieniczne, rękawiczki i inne). W walce Lilianki z niezdiagnozowaną chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja ogólnorozwojowa.

Darczyńcą biegów dla dzieci jest: COTTONPRODUCT S. C. i LOCK-TEL.
Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla dzieci - gry i zabawy, konkursy, opiekę animatorów.

Biegi dla dorosłych

Organizatorzy przypominają, że firma WERNER KENKEL opłaci każdy pokonany przez zawodników biegu głównego kilometr kwotą 2 zł.

Ponadto można wziąć udział w inicjatywie Fundacji Banku PKO BP: "Biegnę dla Alicji i Hani". Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Alicji i Hani” i dotrzeć z nią do mety. W akcji mogą wziąć udział osoby startujące na wszystkich dystansach rozgrywanych w ramach 4. Biegu Charytatywnego o Pierścień św. Kingi.

Siostry Ala i Hania urodziły się jako wcześniaki, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych. Obecnie 2-latki wymagają intensywnego i kosztowego leczenia, rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu. Dziewczynki są podopiecznymi Fundacji AUXILIUM. - Zapraszamy do przyłączenia się do akcji. Fundacja Banku PKO BP przekaże na subkonto Ali i Hani 10 000 zł, jeśli przybiegniemy do mety z karteczką „biegnę dla Alicji i Hani” - zachęcają organizatorzy.

Rywalizacje drużynowe

Oprócz konkurencji drużynowej - nagroda dla najliczniejszej grupy biorącej udział w biegach, w tym roku zaplanowano także konkurencję, w której wyłoniona zostanie najszybsza drużyna biegu na 10 km. W rywalizacji biorą udział osoby zgłoszone w formularzu uczestnictwa z tej samej drużyny. Zawodnik nie może startować w więcej niż jednej drużynie. Wygrywa drużyna, która osiągnie sumarycznie najkrótszy czas. Sklasyfikowanych będzie 5 najszybszych biegaczy z danej drużyny. Zgłoszenia uczestnictwa dokonują zawodnicy indywidualnie, podając jednobrzmiącą nazwę drużyny w polu „drużyna” podczas zapisów na stronie.

Nagrody główne - Pierścienie św. Kingi

Tradycją stały się nagrody - pierścienie solne, o które walczą zawodnicy. Nie inaczej będzie w tym roku.

Na liście zawodników jest już ponad 300 osób - 196 na 10 km i 113 na 3 km oraz Nordic Walking. Zapisy: www.biegsolny.pl.

W 2017 roku, podczas III edycji Biegu udało się zebrać ponad 63 tys. zł, które w całości zostały przeznaczone na leczenie, rehabilitację i pomoc podopiecznym Fundacji AUXILIUM. - W tym roku naszą inicjatywę wsparło kilkudziesięciu Darczyńców, którym już teraz serdecznie dziękujemy za pomoc! Z całego serca dziękujemy też Wolontariuszom, którzy jak zawsze chętnie przyłączyli się do organizacji biegu. Przypominamy, że organizatorzy oraz zarząd Fundacji nie pobierają wynagrodzeń za swoją pracę, działają w 100 proc. charytatywnie, na zasadzie wolontariatu. Wszystkie wpływy ze zbiórek publicznych oraz datki od Darczyńców i darowizna startowa zostaną przekazane na cele statutowe, czyli pomoc podopiecznym Fundacji AUXILIUM - zapewniają organizatorzy.

Mapy biegów

O godzinie 16:00 z Parku Rodzinnego Uzbornia ruszy bieg na dystansie 10 km, a zaraz po nim łączone biegi na 3 km - Bieg Rodzinny oraz Nordic Walking.

Mapa biegu na 10 km:

Mapa biegu na 3 km i Nordic Walking:

Trasa biegu już tradycyjnie będzie przebiegać najpiękniejszymi odcinkami Solnego Grodu. To wyjątkowa okazja przebiec ulicami miasta, które w tym dniu będzie zabezpieczać aż 80 umundurowanych wolontariuszy.

Utrudnienia

W tym dniu pojawią się utrudnienia w ruchu motoryzacyjnym po mieście i zostaną wyznaczone objazdy. Utrudnienia będą od godziny 15:00 do godziny 17:30. Poszczególne odcinki ulic, po przebiegnięciu kolumny biegaczy będą wcześniej udostępniane.

- Prosimy o stosowanie się do poleceń umundurowanych wolontariuszy z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy będą zabezpieczać skrzyżowania w czasie biegów. Park Rodzinny Uzbornia od godziny 11:00 będzie w części wyłączony z możliwości parkowania i wjazdu ze względu na przygotowanie i zabezpieczenie tras biegów - poinformowali organizatorzy.

Największe utrudnienia będą w dzielnicy Uzbornia oraz Śródmieście:

Uzbornia:

Od godziny 15:00 do 17:00 będą wyłączone z ruchu kierunki wyjazdów w stronę Parku Rodzinnego Uzbornia - z ulic: Widok, Gen. Dąbrowskiego, Zalesie Dolne, Uzbornia.

Kurów:

Od godziny 15:30 będę wyłączone z ruchu: część ulicy Kurów od skrzyżowania Witosa w kierunku mostu na obwodnicy, oraz ulice: Maissa i Korty w kierunku ulicy Kurów. W obu kierunkach będzie wyłączna z ruchu ulica Krzyżaki do godziny 16:30.

Krzęczków - Łychów:

Od godziny 16:15 będzie zablokowany jeden pas ulicy Brzeźnickiej od skrzyżowania z ulicą Krzyżaki do skrzyżowania z ulicą Łychów. Całkowicie do godziny 17:15 będą zablokowane ulice: Łychów do skrzyżowania z ulicą Krzęczków, ulica Krzęczków, ulica Konfederatów Barskich.

Śródmieście:

Od godziny 16:15 będzie zablokowana ulica Gazaris. Ruch kierowany będzie na skrzyżowaniu ulic Gazaris z Kościuszki oraz ulic Trudna z Solną. Będą utrudnienia z dojazdem do Placu Pułaskiego dla autokarów oraz busów. Zamknięte zostaną dla ruchu ulice: Solna, północna część Rynku, Mickiewicza, Różana, Biała, Plac św. Kingi. Zamknięty wyjazd z ulicy Gołębiej. Zamknięta ulica Czackiego oraz Matejki. Na skrzyżowaniu ulic Matejki z Kazimierza Wielkiego oraz Kazimierza Wielkiego z Parkową będzie kierowany ruch. Ulica Parkowa zostanie zamknięta na całym odcinku.

Dojazd w kierunku do Zielonej / Brzeska:

1. Dla osób jadących od strony Krakowa (Łapczycy) objazd w kierunku ulicy Nowy Świat lub Samlickiego i dalej ulicą Krakowską - Świętokrzyską - Oracką - Regis, dalej do ulicy Konstytucji 3 Maja lub Kraszewskiego.

2. Dla osób jadących od ulicy Brzeskiej w kierunku południowym/północnym - kierować się do ulicy Kraszewskiego i potem ulicą Regis i Oracką - Świętokrzyską - Krakowską i Samlickiego do skrzyżowania.

Dla uczestników biegów zostały udostępnione trzy parkingi:

- parking przy firmie BOLARUS S.A. przy ul. Wiśnickiej;
- część parkingu przy sklepie NEODOM przy ul. Wiśnickiej;
- parking Urzędu Miasta przy ulicy Kazimierza Wielkiego, pomiędzy ZUS a MOSiR.

Apel do mieszkańców

Fundacja AUXILIUM, która jest organizatorem charytatywnych biegów przeprasza mieszkańców Bochni za czasowe utrudnienia. - Mamy nadzieję na czynne włączenie się w naszą akcję poprzez kibicowanie, a także umożliwienie ogródkowych „hydrantów” na trasie biegu podczas upałów - dodają organizatorzy.

comments powered by Disqus

Najnowsze