Sport

MOSiR podpisał umowę z Akademią Futbolu

Tomasz STODOLNY

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni podpisał porozumienie z Akademią Futbolu z Głową (AFG), której patronuje Arkadiusz Głowacki, wieloletni kapitan Wisły Kraków i gracz polskiej reprezentacji narodowej. Umowa zapewni kompleksową ciągłość szkolenia dla przyszłych bocheńskich piłkarzy nożnych.

AFG działa na terenie Bochni, zrzeszając w swoich strukturach bocheńskich przedszkolaków. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat uczęszczają na zajęcia Akademii Futbolu z Głową, gdzie głównie bawią się, poznają podstawowe zasady piłki nożnej, zażywają ruchu oraz rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową.

Na mocy zawartego porozumienia po osiągnięciu 7 lat chłopcy staną się zawodnikami sekcji piłkarskich MOSiR Bochnia, gdzie poprzez grupy skrzatów, żaków i orlików przygotowują się do udziału w rozgrywkach ligowych. Do 15 roku życia chłopcy trenują, bawią się i wychowują pod czujnym okiem trenerów MOSiR – u, uczestnicząc w licznych turniejach towarzyskich, które dają wiele radości i zachęcają do dalszego uprawiania piłki nożnej.

Kolejnym etapem rozwoju młodego piłkarza jest rozpoczęcie rywalizacji w rozgrywkach ligowych młodzików a następnie trampkarzy. W tych kategoriach wiekowych MOSiR gwarantuje udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim oraz wyjazdy na turnieje do zaprzyjaźnionych klubów, w tym również zgrupowania zagraniczne.

Kolejnym etapem rozwoju jest przejście do grup juniorów młodszych i juniorów starszych klubu BKS Bochnia, gdzie zawodnicy mają szansę kontynuować swoją sportową przygodę w szeregach czwartoligowej drużyny.

* * *

Arkadiusz Głowacki – piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy, wieloletni kapitan drużyny Wisły Kraków. Rekordzista pod względem liczby występów w Wiśle. W polskiej ekstraklasie rozegrał aż 544 mecze, w tureckiej – 47. W swojej karierze wywalczył 6 razy Mistrzostwo Polski i cztery razy wicemistrzostwo naszego kraju, 2 razy Puchar Polski, raz Puchar Ligi, raz Superpuchar Polski, raz Superpuchar Turcji i Wicemistrzostwo Turcji. Arkadiusz Głowacki 29 razy grał w koszulce z orzełkiem na piersi, jako reprezentant Polski. Karierę sportową zakończył w 2018 roku jako zawodnik Wisły Kraków. Obecnie jest Dyrektorem Sportowym klubu Wisła Kraków.

comments powered by Disqus

Najnowsze