Karate: Kolejny sukces młodych bocheńskich i brzeskich zawodników

tim

W minioną sobotę (16 czerwca) 216 zawodniczek i zawodników z 12 klubów Oyama Karate wzięło udział w X Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży w Olkuszu. Z Bocheńskiego Klubu Oyama Karate w Mistrzostwach wzięło udział 9 zawodniczek i zawodników. Na co dzień trenują oni w Bochni i Brzesku. Wszyscy młodzi karatecy zdobyli miejsca na podium: 1 osoba pierwsze, 4 osoby drugie i 4 osoby trzecie miejsce!

To, że bocheńscy i brzescy zawodnicy w trudnych zmaganiach w kategorii KATA odnieśli sukcesy to zasługa ich ciężkiej i wytrwałej pracy oraz pracy trenerów.

Mistrzostwa miały bardzo dynamiczny przebieg, poszczególni zawodnicy startowali równocześnie na 3 matach i każdy ich występ był oceniany przez 5 sędziów.

Pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej zajęła: Jessica Kica, drugie miejsca zajęli: Amelia Miterka, Maryla Skrabalak, Cyprian Zygmunt, Kazimierz Zienkowski, trzecie miejsca zajęli: Franciszek Mroczek, Patrycja Zdziarska, Amelia Krzyształ, Kacper Krzyształ.

Podkreślenia wymaga fakt, że z roku na rok Bocheński Klub Oyama Karate odnosi coraz większe sukcesy. Wystarczy wspomnieć zdobycie tylko w tym roku Pucharu Polski i złotego medalu na Mistrzostwach Polski w Oyama Karate przez Bogusława Gierka.

Kierownikiem ekipy był: sensei Waldemar Kumor. Jednym z sędziów zawodów był senpai Michał Skrabalak, asystent instruktora sportu Bocheńskiego Klubu Oyama Karate.

Foto relacja z zawodów na profilu FB klubu - TUTAJ.