Sport

Piłka ręczna: Wicemistrzostwo ligi w kategorii dzieci

tim

W niedzielę odbył się finałowy turniej w ramach Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej kategorii dzieci, czyli chłopców urodzonych w latach 2005 i młodszych. Drużyna MOSiR Bochnia w gronie 14 zespołów zajęła ostatecznie drugie miejsce.

W walce o mistrzostwo ligi liczyły się 3 drużyny: MOSiR Bochnia, SKS Kusy Kraków oraz UMKS PMOS Chrzanów. Liderem była bocheńska drużyna, posiadająca na koncie tyle samo punktów co zespół SKS Kusy Kraków - 21.

Walka była niezwykle zacięta i emocjonująca. Wszystkie spotkania kończyły się zwycięstwami jednego z zespołów różnicą zaledwie jednej bramki, z wyjątkiem starcia MOSiR Bochnia - UMKS PMOS Chrzanów. Tu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

MOSiR Bochnia - UKS Czwórka Libiąż 17:16 (9:6)
MOSiR Bochnia - UMKS PMOS Chrzanów 18:18 k. 3:2
MOSiR Bochnia - SKS Kusy Kraków 12:13 (5:6)

Ostatecznie MOSiR zakończył rozgrywki na drugim miejscu. Zwycięstwo w lidze zapewniła sobie drużyna SKS Kusy Kraków, wyprzedzając MOSiR o jeden punkt, bądź o jedną bramkę, która zdecydowała o zwycięstwie w bezpośrednim starciu pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

- Gratulujemy podopiecznym trenerów Ewy Salamon oraz Jakuba Pacha walki na przestrzeni całego sezonu oraz fantastycznego osiągnięcia, jakim zakończyli obecny sezon. Wywalczyć wicemistrzostwo w gronie 14 zespołów walczących w naszym województwie było niezwykle trudno. Mamy nadzieję, że kontuzjowani zawodnicy szybko wrócą do zdrowia i dalej będą się rozwijać ciężko trenując w naszym klubie. Sezon był ciężki - teraz zasłużone wakacje, a od sierpnia wracamy do pracy pełni zapału - podsumowuje MOSiR Bochnia.

W ostatnim turnieju MOSiR reprezentowali: Łukasz Kruk, Kacper Kluz, Karol Cichoń, Dawid Oświęcimka, Bartosz Kokoszka, Bartłomiej Kaźnica 1, Bartosz Kołodziej 1, Jakub Noskowiak 3, Mateusz Bożek 5, Eryk Smęda 7, Michał Wojs 14, Maciej Maliszczak 17.

Z powodów zdrowotnych zabrakło na turnieju finałowym kilku zawodników, którzy również stanowili o sile tego zespołu. Są to: Filip Gibała, Antoni Kasperski, Oskar Stabrawa, Maciej Niedźwiedź, Kacper Wadoń, Kacper Staśto, Mikołaj Brzegowy, Dawid Serafin.

Treningi zostaną wznowione w sierpniu, a kolejne występy będą kontynuowane w kategorii młodzik.

comments powered by Disqus

Najnowsze