Sport

Sportowe sukcesy podopiecznych WTZ Proszówki

tim

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami w różnych konkurencjach sportowych rozgrywanych w sobotę podczas XXII Letniej Zintegrowanej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach.

W konkurencjach indywidualnych 1. miejsce w rzucie piłką do rugby zajął Krystian Janik, natomiast 2. miejsce w konkurencji grzybobranie wywalczyła Angelika Gajda.

Z kolei w konkurencjach drużynowych 1. miejsce w przeciąganiu liny wywalczyła cała drużyna WTZ Proszówki, która od kilku lat jak na razie jest niepokonana w tej dyscyplinie. Kolejne 1. miejsce zespół z Proszówek zdobył w konkurencji wykopki. Z kolei 3. miejsce w konkurencji tor przeszkód.

Uczestnicy zawodów cieszyli się bardzo z dyplomów, pucharów oraz nagrody rzeczowej - stepera, który będzie służył celom rehabilitacyjnym w WTZ.

- Te osiągnięcia są wynikiem dobrej pracy terapeutów i zaangażowania w proces rewalidacji samych uczestników i motywujące pozytywnie do dalszej pracy - mówi kierownik placówki Edward Firek.

comments powered by Disqus

Najnowsze