Sport

II Olimpiada Sportowa o puchar Wójta Gminy Rzezawa - zdjęcia i wyniki

tim

źródło: informacja prasowa

W piątek 8 czerwca odbyła się II Olimpiada Sportowa dla dzieci i młodzieży o puchar Wójta Gminy Rzezawa. Do Krzeczowa przybyli przedstawiciele poszczególnych klas gminnych szkół podstawowych i gimnazjów.

W programie olimpiady przewidziano ciekawe i oryginalne konkurencje, dostosowane odpowiednio do wieku dzieci. Dla klas od 1 do 4 były to „Sadzenie i zbieranie ziemniaków z wykorzystaniem woreczków i kółek ringo”, „Bieg zespołowy na czas z przełożeniem hula-hop”, „Toczenie piłki w tunelu”, „Bieg zespołowy z lodami”, „Wyścig rydwanów” oraz „Bieg i wrzucanie piłek do hula hop”.

Klasy od 5 do 7 rywalizowały ze sobą w konkurencjach „Bieg lawinowy”, „Piłka do kapitana”, „Prowadzenie piłki slalomem”, „Bieg zespołowy z 2 lodami”, „Wyścig rydwanów” oraz „Bieg zespołowy tyłem”.

Natomiast dla gimnazjów zaplanowano rozgrywanie meczy piłki nożnej, bieg sztafetowy oraz rzuty do celu. Drużyny ze szkół podstawowych liczyły po 6 osób – 3 chłopców i 3 dziewczynki. Dla gimnazjum przewidziano zespoły mieszane 10 osobowe (5 dziewcząt i 5 chłopców). Całość zmagań sportowych prowadziła i koordynowała radna Barbara Kwiecińska, wspomagana przez nauczycieli z poszczególnych szkół, a nad prawidłowym przebiegiem dyscyplin czuwał sędzia okręgowy Tomasz Orzeł.

Po rozegraniu konkurencji sprawnościowych podczas II Gminnej Olimpiady Sportowej dla dzieci i młodzieży przyznano następujące miejsca w kategoriach:

Szkoła Podstawowa – Klasa I:

I miejsce - PSP w Dąbrówce
II miejsce - PSP w Rzezawie
III miejsce - PSP w Krzeczowie

Szkoła Podstawowa – Klasa II:

I miejsce - PSP w Dąbrówce
II miejsce - PSP w Jodłówka
III miejsce - PSP w Łazach

Szkoła Podstawowa – Klasa III:

I miejsce - PSP w Jodłówce
II miejsce - PSP w Dąbrówce
III miejsce - PSP w Okulicach

Szkoła Podstawowa – Klasa IV:

I miejsce - PSP w Rzezawie
II miejsce - PSP w Łazach
III miejsce - PSP w Okulicach

Szkoła Podstawowa – Klasa V:

I miejsce - PSP w Krzeczowie
II miejsce - PSP w Rzezawie
III miejsce - PSP w Łazach

Szkoła Podstawowa – Klasa VI:

I miejsce - PSP w Jodłówce
II miejsce - PSP w Okulicach
III miejsce - PSP w Rzezawie

Szkoła Podstawowa – Klasa VII:

I miejsce - PSP w Dąbrówce
II miejsce - PSP w Rzezawie
III miejsce - PSP w Okulicach

Gimnazja:

I miejsce - Rzezawa
II miejsce - Łazy
III miejsce - Dąbrówka

Zwycięskie drużyny odebrały z rąk wójta Mariusza Paleja dyplomy i puchary. Ponadto każde dziecko biorące udział w II Gminnej Olimpiadzie Sportowej otrzymało od wójta medal, a radni Robert Świercz i Leon Stal oraz sołtys Krzeczowa Jan Panna wręczyli wszystkim młodym sportowcom drobne upominki.

Organizatorami wydarzenia byli wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie przy współudziale finansowym Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

comments powered by Disqus

Najnowsze