Ręczna: Wygrana MOSiR. Został już tylko mecz na szczycie

Tomasz STODOLNY

Szczypiorniści MOSiR Bochnia pokonali u siebie AZS Politechnikę Świętokrzyską różnicą 8 bramek. Sobotni mecz był ostatnim występem drużyny przed własną publicznością - przed bochnianami zajmującymi drugie miejsce w tabeli już tylko wyjazdowy mecz na szczycie, z liderem 2. ligi.

Starcie z AZS-em było wyrównane tylko przez pierwsze 18 minut (8:8). Potem bochnianie przyspieszyli i zdominowali grę, a dzięki świetnej grze w obronie i ataku już do przerwy wypracowali 8-bramkową przewagę (19:11).

Ta różnica utrzymywała się przez niemal całą drugą połowę (goście tylko raz zmniejszyli ją do 6 oczek, w 36 min.) i to mimo tego, że trener Marcin Bożek pozwolił dużo grać zmiennikom.

– W tym dniu bardzo dobre zawody rozegrał Mateusz Bujak, który zdobył aż 9. bramek i dobrze prezentował się w obronie. Duża w tym zasługa jego kolegów, ponieważ wykorzystywali błędy przeciwników, co pozwoliło Mateuszowi na tak wysoką zdobycz bramkową – mówi szkoleniowiec bochnian. – Oczywiście nie należy też zapomnieć o pozostałych zawodnikach takich jak Mateusz Zubik czy Michał Dobrzański. Cieszymy się z tego zwycięstwa, gdyż ostatni mecz przed własną publicznością zakończyliśmy zwycięsko. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy nas wspierali i kibicowali bocheńskiej drużynie w obecnym sezonie.

Po 21 kolejkach ligowych drużyna z Bochni jest wiceliderem, a przed nią jeszcze tylko ostatnie, wyjazdowe spotkanie - z AZS UJK Kielce (19 maja). Rywal prowadzi w tabeli i ma już zagwarantowany awans do I ligi, ale trener Marcin Bożek zapowiada walkę o dobry wynik, który dałby MOSiRowi utrzymanie obecnie zajmowanej pozycji i tytuł wicemistrza rozgrywek.

MOSiR Bochnia – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 31-23 (19-11)

MOSiR: Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut – Mateusz Bujak 9, Mateusz Zubik 8, Michał Dobrzański 5, Marcin Janas 3, Iwo Stopczyński 2, Tomasz Wolnik 2, Paweł Waśniowski 1, Mateusz Rogóż 1, Marcin Jakubowski, Wojciech Dziedzic, Filip Pach, Przemysław Mucha.

Kierownikiem zespołu MOSiR Bochnia jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

AZS Politechnika Świętokrzyska: Kacper Nawara, Adrian Godzwon, Wojciech Świąder – Marek Glita 6, Mateusz Nowak 5, Rafał Nowak 3, Szymon Żaba-Żabiński 2, Maciej Rączka 2, Michał Kwieciński 2, Maciej Sadecki 1, Dawid Litwin 1, Jakub Słomiński 1, Łukasz Kurek, Mikołaj Banasik.