Piłka Nożna: Zwycięski koniec majówki. Wygrana BKS w Tuchowie

W sobotę 5 maja BKS Bochnia, na zakończenie majowego maratonu meczowego, zmierzył się w Tuchowie z miejscową Tuchovią. Nasi piłkarze w ciągu niespełna 14 dni wybiegali na boisko sześciokrotnie, co stanowi ewenement, jak na rozgrywki IV ligi.

Zarówno goście, jak i gospodarze chcieli się zrewanżować za ostatnie porażki: BKS przegrał dwa dni wcześniej z Watrą Białka Tatrzańska 2:1, natomiast gospodarze wysoko ulegli Limanovii Limanowa 8:0. Od początku to goście dyktowali warunki gry , stwarzając groźne sytuacje pod bramką Tuchovii. W 14 minucie BKS objął prowadzenie za sprawą Piotra Filipka, który po dośrodkowaniu z lewej strony Tomasza Rachwalskiego, głową wpakował piłkę do siatki. Po tym golu bocheński dalej miał przewagę i to on był bliższy zdobycia kolejnej bramki. Dwa razy uderzenia próbował Grzegorz Marszalik, ale dwa razy jego strzał poszybował nad bramką. Swoje szanse mieli też Krystin Lewicki i Piotr Górecki, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie BKS nie zwolnił tempa. W 54 minucie po rajdzie z lewej strony Marszalik, wyłożył piłkę Lewickiemu, który dopełnił formalności. Po tym golu Tuchów trochę się przebudził i po stałych fragmentach próbował strzelić bramkę, ale nieskuteczność i dobra postawa Damiana Szydłowskiego spowodowały, że wynik pozostawał bez zmian. W 82 minucie naciskany przez napastników, obrońca Tuchovii, zagrał piłkę do Jakuba Dobranowskiego, który podwyższył wynik spotkania. 3 minuty później w miejsce Piotra Góreckiego pojawił się na boisku, jako napastnik… trener bochnian, Janusz Piątek.

Ostatecznie BKS wygrał wyjazdowe spotkanie z trzybramkową przewagą, kończąc piłkarską majówkę z bilansem 3 wygranych i 1 porażki. Teraz przed piłkarzami tydzień odpoczynku, a po nim mecz na Parkowej z Popradem Rytro.

Tuchovia Tuchów - BKS Bochnia 0:3 (0:1)

BKS Bochnia: Damian Szydłowski – Daniel Bukowiec, Marcin Motak, Michał Ruchałowski, Tomasz Rachwalski – Krystian Lewicki, Piotr Górecki (87' Janusz Piątek), Arkadiusz Budzyn (78' Krzysztof Satoła), Piotr Filipek (52' Krzysztof Mazur), Grzegorz Marszalik (65' Dominik Juszczak) – Mirosław Tabor (59' Jakub Dobranowski) Rezerwowy: Marcin Seweryn