Piłka Nożna: BKS pokonał Drwinię 4:1

W sobotę BKS Bochnia po raz drugi w tym tygodniu podejmował zespół GKS Drwinia. Po środowym spotkaniu, które goście wygrali 1-0, tym razem stawką były punkty ligowe.

Pierwsza połowa była bardzo podobna do środowego starcia tych drużyn i była wzajemnym rozpoznaniem sił. Obie drużyny bardziej broniły się przed utratą bramki, niż myślały o otwartym futbolu. Gospodarze starali się zaskoczyć Tomasza Jagiełke strzałami z dystansu, ale za każdym razem niecelnie. Mimo, że bramki nie padły pierwsza odsłona mogła się podobać.

W drugiej połowie początek należał do BKSu. Oskrzydlające ataki prowadzili na zmianę Arkadiusz Budzyn, Grzegorz Marszalik i Jakub Dobranowski. W 50 minucie piłkę to właśnie Budzyn pierwszy zagroził bramce GKS, ale jego podanie skutecznie wybili obrońcy. Dwie minuty później po błędzie Tomasza Cygana, Marszalik nie dał szans bramkarzowi gości i precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. Radość gospodarzy nie trwała długo, ponieważ 3 minuty później goście wyrównali za sprawą Wojciecha Tomali, który po rzucie rożnym głową pokonał Damiana Szydłowskiego. BKS ruszył do odrabiania strat, próbował uderzeń z dystansu, jednak żadne z nich nie dawało wyczekiwanego gola. W 68 minucie Marcin Motak wykazał się największym boiskowym sprytem i strzałem w długi róg pokonał golkipera GKSu. Po tym golu goście próbowali jeszcze złapać kontakt, ale nadziewali się na groźne kontrataki, W 80 minucie po jednym z nich, Marszalik wpadł z piłką w pole karne i podał do Mirosława Tabora, który płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi. W 93 minucie ponownie Marszalik zagrał na prawą stronę do Arkadiusza Budzyna, a ten minął perfekcyjnie obsłużył Tabora, który trafił do pustej bramki. Tuż po tej bramce sędzia zakończył ten mecz, który ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1.

Spotkana obu zespołów zawsze były emocjonującymi widowiskami. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć nie tylko walkę, ale i sporą dawkę dobrego futbolu.

Zespół Janusza Piątka czeka teraz wyjazdowe spotkanie z Tarnowią (we wtorek, godz. 17.00), a następnie mecz u siebie z Watrą (czwartek, godz. 17.00).

Składy: BKS: Damian Szydłowski – Marcin Motak, Michał Ruchałowski, Tomasz Rachwalski, Krzysztof Mazur, Piotr Górecki, Grzegorz Marszalik (90’ Piotr Kazek), Arkadiusz Budzyn, Karol Filipek (70’ Krystian Lewicki), Jakub Dobranowski (85’ Piotr Filipek), Krzysztof Styrna (60’ Mirosław Tabor)

GKS: Tomasz Jagiełka – Tomasz Cygan, Łukasz Fasuga, Wojciech Tomala, Bartłomiej Kurdelski (60’ Paweł Salomon), Jakub Berliński, Mateusz Kaczmarczyk, Serhij Skrypkar (75’ Michał Bajda), Patryk Kura (69’ Wojciech Pachura), Błażej Gumuła, Roman Stepankov