II liga piłki ręcznej: Przegrana, ale nie bez walki

tim

W sobotę bocheńscy piłkarze ręczni udali się do Sandomierza, aby rozegrać przedostatnie wyjazdowe spotkanie z miejscową Wisłą. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 33:29 (17:14).

W tym dniu trener bochnian Marcin Bożek miał do dyspozycji (z różnych względów) tylko 12 zawodników, w tym dwóch bramkarzy i trzech juniorów. Jednak cały zespół jak zwykle zacięcie walczył do ostatniej minuty meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy i w 18. minucie notowano wynik remisowy 8:8. Podobna sytuacja miała miejsce 2 minuty później, kiedy kolejny remis wynosił 9:9. Nieznaczna przewaga gospodarzy zarysowała się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to miejscowi zdobyli dwie bramki z rzędu, kończąc 17:14.

W drugiej połowie Bochnia starała się dogonić sandomierzan i prawie jej się to udało w 39. minucie, kiedy to po rzucie Michała Dobrzańskiego zniwelowała stratę do dwóch bramek przy wyniku 21:19. W kolejnych minutach gospodarze przy dużej dozie szczęścia zdobywali bramki, a MOSiR-owi przestało sprzyjać szczęście. Nawet przechwyt Wojtka Dziedzica i szybka kontra sam na sam nie przyniosła poprawy. W efekcie to drużyna SPR Wisła Sandomierz zwyciężyła to spotkanie 33:29.

SPR Wisła Sandomierz - MOSiR Bochnia 33:29 (17:14)

Skład MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn i Jarosław Gut (bramkarze), Mateusz Rogóż 5, Przemysław Mucha, Mateusz Zubik 7, Filip Pach 6, Mateusz Bujak 5, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 1, Paweł Waśniowski, Marcin Jakubowski, Wojciech Dziedzic 2.

- Miejmy nadzieję, że w dwóch ostatnich meczach wystąpimy w optymalnym składzie osobowym, co pozwoli nam na zdobycie kolejnych punktów - mówi trener Marcin Bożek.

- Reasumując to spotkanie można powiedzieć, że sukces w sporcie nie polega na tym, iż za każdym razem odnosimy zwycięstwo, ale na tym, że nigdy się nie poddajemy - powiedział po meczu kierownik bocheńskiej drużyny Maciej Haber z wyraźną nadzieją na następne dobre spotkania.

Ostatni mecz w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni zaplanowano na sobotę 12 maja. Przeciwnikiem będzie AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Początek spotkania o godz. 19:00. Natomiast mecz zamykający IV rundę MOSiR rozegra na wyjeździe 19 lub 20 maja z UJK Kielce.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.