Sport

Ręczna: Przegrana MOSiR z AZS UJK Kielce

Tomasz STODOLNY

Fatalna w wykonaniu gospodarzy druga połowa zdecydowała o porażce na własnym parkiecie zespołu MOSiR Bochnia z drużyną AZS UJK Kielce. W sobotnim meczu grupy mistrzowskiej II ligi bochnianie ulegli kielczanom 28:31 (15:15).

– Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i takie ono było – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Goście tego dnia grali dobrze w obronie, a bramkarze popisywali się skutecznymi obronami. W naszych szeregach, pomimo wiedzy na temat gry przeciwnika, szwankowały podstawowe elementy gry obronnej oraz przestrzelone sytuacje rzutowe. Dobrze natomiast funkcjonowało wykonywanie rzutów karnych, które w ostatnim czasie były naszą pietą Achillesową. Duża w tym zasługa Wojtka Dziedzica, który wyegzekwował 4 na 4.

- Szkoda straconych punktów, ale nie tylko my je gubimy. Dużą niespodzianką była przegrana Wisły Sandomierz z Vive II Kielce - dodaje trener bochnian.

W pomeczowej rozmowie z dziennikarzami trener Marcin Bożek zwrócił również uwagę, że w ostatnim czasie wielu jego podopiecznych ze względu na obowiązki edukacyjne i zawodowe trenuje nieregularnie. - To od razu widać - przyznał.

MOSiR Bochnia - AZS UJK Kielce 28:31 (15:15)

MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut - Marcin Janas 6, Mateusz Zubik 5, Michał Dobrzański 3, Mateusz Bujak 1, Filip Pach 2, Wojciech Dziedzic 5, Łukasz Urbanowicz 2, Mateusz Rogóż 4, Tomasz Wolnik, Przemysław Mucha, Pamuła Hubert, Paweł Waśniowski, Marcin Jakubowski, Iwo Stopczyński.

AZS UJK: Drozd, Czerwiński – Dobrowolski, Papaj, Curyło 4, Wójcik 5, Szafarczyk 4, Siedlarz 3, Bysiak 3 (1), Boszczyk 7, Kumański 2, Sornat 3.

Była to już 18 kolejka, ostatnia w III rundzie rozgrywek. Na kolejne spotkanie, które również odbędzie się w Bochni, zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Poniatowskiego w sobotę 14 kwietnia o godz. 19.00. Przeciwnikiem naszym będzie Padwa Zamość, z którą przegraliśmy w rzutach karnych. Emocje gwarantowane!

Wstęp wolny.

comments powered by Disqus

Najnowsze