Sport

Ruszyły zapisy na XIV Bieg Kmitów

tim

Ruszyły zapisy na XIV Bieg Kmitów w Nowym Wiśniczu. Imprezę zaplanowano na 9 czerwca. Główna rywalizacja odbędzie się na dystansie 10 km.

XIV Bieg Kmitów to impreza sportowa popularyzująca biegi masowe jako najprostszą formę rekreacji, upowszechniająca ochronę i promocję zdrowia poprzez sport, wpływającą na krzewienie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności, rozbudzanie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup wiekowych i zawodowych oraz promocję Gminy Nowy Wiśnicz i Powiatu Bocheńskiego.

Trasy biegów, podobnie jak w roku ubiegłym, prowadzić będą po malowniczych terenach pogórza wiśnickiego w okolicach Zamku w Wiśniczu i innych pięknych zabytków takich jak Muzeum pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”, zabytkowego kościoła w Starym Wiśniczu, dawnego klasztoru Karmelitów Bosych (obecnie zakład karny) oraz pięknego XVII-wiecznego rynku w Nowym Wiśniczu.

Organizatorem XIV Biegu Kmitów w roku 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości jest Towarzystwo Miłośników Wiśnicza - Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej Oddział Nowy Wiśnicz.

Więcej informacji oraz linki do zapisów znajdują się TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze