Wygrana i remis młodych piłkarzy

tim

We wtorek zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrali inauguracyjne spotkania w ramach I ligi okręgowej C1 trampkarzy i I ligi okręgowej D1 młodzików.

Młodzicy MOSiR Bochnia gościli zespół Okocimskiego Klubu Sportowego. Derby okazały się bardzo emocjonującym spotkaniem.

MOSiR Bochnia - Okocimski KS 3:1 (0:0)

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana z lekką przewagą gospodarzy. W drugiej połowie początek należał do gości, którzy w 39. minucie zdobyli pierwszą i jak się później okazało ostatnią w tym meczu bramkę i zaczęli prowadzić 1:0.

Dopiero po stracie bramki gospodarze zaczęli stwarzać większe zagrożenie. W 52. minucie uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę Filip Styrna doprowadził do remisu. Chwilę później indywidualna akcja Maksymiliana Rachfała i dobitka jego strzału przez Pawła Paleja dała prowadzenie MOSiR-owi. W 57. minucie kapitan zespołu Maksymilian Rachwał podwyższył wynik na 3:1.

- Udało się odwrócić losy meczu mimo trudności na początku drugiej połowy - mówi zadowolony z pierwszego spotkania młodzików trener Mirosław Sobieszczyk. - To ważne, że chłopcy po pierwszej stracie potrafili nabrać wiatru w skrzydła i na tyle zmobilizować, by odnieść piękne zwycięstwo.

Skład zespołu młodzików MOSiR Bochnia: Krystian Słonina, Karol Cieśla, Mikołaj Kita, Sebastian Liszka, Jakub Mazanek, Jakub Noskowiak, Paweł Palej, Mateusz Płaza, Maksymilian Rachwał (kapitan), Marcin Stopa, Filip Styrna.

Kolejny mecz młodzicy rozegrają w najbliższą sobotę 7 kwietnia na wyjeździe z MUKS TAP Tarnów.

* * *

Trampkarze MOSiR Bochnia rozegrali pierwszy mecz tej wiosny na wyjeździe z Unią Tarnów.

Unia Tarnów - MOSiR Bochnia 2:2 (0:1)

Bramki dla Bochni w tym spotkaniu zdobyli Dominik Lech i Kacper Więcek. - Mecz oceniam pozytywnie - mówi trener Marcin Leśniak. - Punkt został przywieziony z ciężkiego terenu, co mam nadzieję dobrze rokuje na przyszłość.

Skład zespołu trampkarzy MOSiR Bochnia: Szymon Cierniak, Bartosz Palej, Tomasz Popiołek, Mikołaj Dawiec, Kamil Lekki, Kacper Dziadoszczyk, Dominik Lech, Hubert Kwarta, Dawid Kolanowski, Dawid Skrzypek, Kacper Więsek. Rezerwowi: Oskar Mroczek, Dominik Grochot, Jakub Paduch.

Następne spotkanie trampkarze MOSiR Bochnia grają u siebie w najbliższą niedzielę 8 kwietnia. Gościć będą Trzcianę 2000. Mecz rozpocznie się o godz. 10:00.