Sport

Judo: 185 klubów na turnieju. Bochnianie wrócili z medalami

tim

W dniach 24 - 25 marca 2018r., grupa bocheńskich zawodników sekcji judo MOSiR Bochnia, brała udział w V Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo oraz w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo w Suchym Lesie.

Na najwyższym stopniu podium Wiktoria Żabczyńska z MOSiR Bochnia.

Zawody te to prestiżowy turniej, w którym już sam udział jest wyróżnieniem i nagrodą za bardzo ciężką pracę na treningach. O jego randze świadczyć może liczba zgłoszonych zawodników, która w tym roku wynosiła w sumie 812 zawodników ze 185 klubów z Polski i zagranicy.

Pierwszego dnia zawodów (sobota 24 marca), podczas V Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo, bocheńskim wychowankom w kategorii U16, po bardzo ciężkich walkach, udało się wywalczyć 4 medale: 2 złote i 2 brązowe oraz 2 miejsca V.

Złoty medal wywalczyły:

Twardowska Maja – kat. 48 kg.
Żabczyńska Wiktoria – kat. 63 kg.

Brązowy medal zdobyli:

Wątorek Oliwia – kat. 52 kg.
Pławecki Damian – kat. 60 kg.

Miejsce V zajęli:

Mikołaj Filipek – kat. 46 kg.
Dziadowiec Igor – kat. 42 kg.

Drugiego dnia zawodów odbywał się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów. I tutaj wychowankowie MOSiR-u stanęli na wysokości zadania i po pięknych ale i ciężkich walkach wywalczyli brązowy medal, 2 piąte oraz jedno siódme miejsce.

Brązowy medal wywalczyła:

Gut Julia – kat. 70 kg.

Miejsce V zdobyli:

Żabczyńska Wiktoria – kat. 66 kg.
Pławecki Mateusz – kat. 66 kg.

Miejsce VII

Wątorek Oliwia – kat. 52 kg.

Nadmienić należy, że Wiktoria Żabczyńska oraz Oliwia Wątorek należą do kategorii młodziczek, a w tym turnieju startowały w kategorii Juniorek czyli walczyły z dziewczętami dużo starszymi i bardziej zaawansowanymi, a mimo to poradziły sobie doskonale, nie poddały się presji i w ładnym stylu wywalczyły punktowane miejsca.

OFICJALNE WYNIKI na stronie PZ Judo.

comments powered by Disqus

Najnowsze