Karate: Zawodnik z Bochni zdobywcą Pucharu Polski

tim

W miniony weekend (24 marca) w Rzeszowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w Knockdown, w których wzięło udział przeszło 230 zawodników z 30 klubów OYAMA PFK. Bocheński Klub Oyama Karate reprezentował aktualny Mistrz Polski Bogdan Gierek.

40-letni zawodnik, dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, przygotowywany był przez sensei Romana Różyńskiego (4 dan) i sensei Piotra Bajdę (2 dan). Bogdan Gierek startował w kategorii senior powyżej 90 kg. W pasjonującej finałowej walce pokonał 2-krotnego Mistrza Polski z ubiegłych lat.

Puchar Polski w Oyama Karate to kolejny sukces zawodnika z Bochni dający możliwość startu w Mistrzostwach Europy i kolejnych Mistrzostwach Polski.

Warto przypomnieć, że Bogdan Gierek to niejedyny zawodnik z Bocheńskiego Klubu Oyama Karate, który odnosi sukcesy na zawodach w walkach. W latach poprzednich m.in. na XXII Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w roku 2017 trzecie miejsce zdobył sensei Maciej Dyga. W XXI Mistrzostwach Polski Oyama Karate w maju 2017 Michał Rogowski zawodnik bocheńskiej sekcji Oyama Karate został Wicemistrzem Polski.