Sport

Bochnianki wygrały Ligę Juniorek U18

Mistrzostwo Ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej

Tomasz STODOLNY

W miniony weekend drużyna MOSiR Bochnia dzięki wygraniu sezonu zasadniczego miała sposobność organizować turniej barażowy, który decydował o miejscach 1-3 w lidze oraz rozstawieniu w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Bochnianki zdobyły mistrzostwo ligi, choć stało się to w niecodziennych okolicznościach i kibice zorientowali się dopiero kilka minut po ostatnim gwizdku...

W trzydniowym turnieju zagrały Żak Nowy Sącz, Korona Kraków oraz MOSiR Bochnia. Z uczestnictwa wycofała się drużyna z Tarnowa, która nie mała szans na poprawę swojego miejsca w tabeli.

Po piątkowym zwycięstwie Korony Kraków nad Nowym Sączem (105:91), a potem sobotnim zwycięstwie MOSiR-u nad krakowiankami (59:54), o wszystkim miał zdecydować niedzielny pojedynek bochnianek z sądeczankami. Aby wygrać Ligę Juniorek, gospodynie mogły go nawet przegrać, byle nie za dużą liczbą punktów.

Przez dwie kwarty na parkiecie trwał zacięty bój, lecz w drugiej połowie przewagę zaczęły osiągać sądeczanki. Po trzeciej kwarcie prowadziły już 10 punktami, pod koniec meczu jeszcze tę przewagę zwiększyły o 4 oczka. Grupa bocheńskich kibiców do samego końca głośno dopingowała zmęczone, ale walczące Mosirki, choć w ostatniej akcji fani byli zdezorientowani - przegrywające 14-punktami gospodynie ostatnie sekundy grały już tylko na przetrzymanie piłki, nawet nie próbując oddać rzutu...

Po ostatnim gwizdku kibice krzyczeli "Nic się nie stało!", "Dla nas i tak jesteście najlepsze!". Dopiero chwilę później do grupy podszedł trener Rafał Sroka i uświadomił kibicom, że ten wynik, mimo porażki, zagwarantował Bochni triumf w lidze. Bufor bezpieczeństwa wynosił... 15 punktów.

Gdyby sądeczanki rzuciły jeszcze jednego kosza, mistrzem ligi byłaby Korona Kraków.

- To kolejny, czwarty tytuł mistrzowski tej grupy (młodziczka młodsza, młodziczka, kadetka i teraz juniorka), ale muszę przyznać, że najtrudniej wywalczony - ocenił po turnieju Rafał Sroka.

Teraz czas na turniej ćwierćfinałowy, który odbędzie się 23-25.03. MOSiR będzie aplikował o jego organizację w Bochni.

MOSiR Bochnia – KS Korona SMS Gortat Kraków 59 – 54
(14:14, 17:15, 8:20, 20:5)

Punkty: Buczek 18, Fortuna 14, Mazur 12, Poradowska 12, Przybyła 3

MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 60 – 74
(19:19, 21:23, 10:17, 10:15)

Punkty: Mazur 26, Buczek 11, Poradowska 11, Przybyła 6, Fortuna 6

* * *

Mistrzowski zespół MOSiR Bochnia juniorek występował w składzie:

Aisza Buczek, Julia Fortuna, Dominika Dziadoń, Natalia Mazur kpt., Edyta Rudnik, Aleksandra Poradowska, Dorota Świercz, Kinga Ochel, Kinga Dylowicz, Barbara Mroczek, Agnieszka Blum, Gabriela Rak, Karolina Przybyła, Gabriela Czekaj, Sara Marczyk, Emilia Gołas, Alicja Hamuda.

Trener: Rafał Sroka.
Asystent trenera: Maciej Starowicz.

comments powered by Disqus

Najnowsze