Judo: 3 złote medale z Chorwacji

tim

W sobotę 3 marca bocheńscy judocy uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Judo w Samoborze na Chorwacji, gdzie zdobyli 3 złote medale oraz 5. i 7. miejsce.

- W zawodach wzięło udział bardzo dużo mocnych ekip z państw bałkańskich - mówi Waldemar Kowalski, trener zawodników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. - Oprócz gospodarzy wyjątkowo dobrze zaprezentowali się m.in. zawodnicy z Macedonii i Słowenii. Na matach walczyli również judocy z Czech i Bułgarii. Bochnianie byli jedynym zespołem z Polski.

Trener bocheńskich zawodników jest bardzo zadowolony z wyników swoich podopiecznych. Cały zespół judoków zaprezentował się na wymienionych zawodach z jak najlepszej strony.

Wiktoria Żabczyńska, startująca w młodziczkach i juniorkach młodszych wywalczyła w kategorii 63 kg dwa złote medale. Kolejny złoty medal zdobył Mateusz Pławecki w juniorach młodszych, w wadze 66 kg.

Damian Pławecki w młodzikach, w kategorii 60 kg, zdobył 5. miejsce, a Wiktor Matykiewicz, również w młodzikach, ale w kategorii 66 kg - 7. miejsce.