Sport

Turniej piłkarski z okazji 765. rocznicy lokacji Bochni - wyniki i zdjęcia

W sobotę 3 marca na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozegrany został I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej z okazji 765-lecia lokacji Miasta.

W imprezie wzięło udział 8 drużyn z roczników 2007-2008, które swoją rywalizację toczyły w dwóch grupach, do których zwycięscy awansowali do półfinałów.

Wyniki grupowe:

Grupa A:
BLT I – MOSIR 2 - 1
Wisła – Stal 1 - 2
BLT I – Wisła 0 - 3
MOSIR – Stal 0 - 1
BLT I – Stal 0 - 0
MOSIR – Wisła 0 - 3

Grupa B:
BLT II – Progres 1 - 2
Tarnovia – Stara Lubownia 5 - 0
BLT II – Tarnovia 1 - 10
Progres – Stara Lubownia 2 - 0
BLT II – Stara Lubownia 2 - 1
Progres – Tarnovia 1 - 4

W pierwszym półfinale Stal Mielec pokonała zespół AS Progres Kraków 3-1. Drugiego finalistę pary Wisła Kraków – Tarnovia wyłoniły dopiero rzuty karne. W regulaminowym czasie padł wynik 1-1, a w karnych lepsza okazała się drużyna z Krakowa (4-3).

Stal Mielec - AS Progres 3 - 1
Wisła Kraków- Tarnovia Tarnów 1 - 1 (k. 4 - 3)

MECZ O 7 MIEJSCE: MOSiR Bochnia - MFK Stara Lubovna 2 - 0
MECZ O 5 MIEJSCE: BLT I Bochnia- BLT II Bochnia 3 - 0
MECZ O 3 MIEJSCE: Tarnovia Tarnów - AS Progres Kraków 1 - 0


Mecz finałowy był rewanżem za pojedynek grupowy. Ponownie drużyna mielecka pokonała rówieśników z Krakowa i tym samy została zwycięzcą turnieju.

FINAŁ: Stal Mielec - Wisła Kraków 2-1

Na zakończenie w imieniu organizatora prezes BKS Bochnia, Stanisław Szydłowski w obecności Burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego wręczyli puchary oraz nagrody indywidulane, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Kuzara Dominik (Stal Mielec)
Najlepszy strzelec: Jasiak Hubert (Tarnovia Tarnów)
Najlepszy bramkarz: Zwijasz Szymon (Wisła Kraków)
Najlepszy trener: Korczykowski Jakub (Stal Mielec)

Najlepsi zawodnicy drużyn:
Pavlisin Patrik (MKF Stara Lubovnia), Stabrawa Filip (MOSiR Bochnia), Cisoń Kamil (BLT I Bochnia), Zalecki Bartosz (BLT II Bochnia), Podsiadło Mikołaj (Wisła Kraków), Bielak Konrad (Tarnovia Tarnów), Durak Mikołaj (Stal Mielec), Bukowski Igor (AS Progres)

Składy:

MOSiR Bochnia: D. Bienias, M. Rachwał, a. Kalinowski, P. Waśko, K. Łach, K. Rajca, F. Stabrawa, S. Stano, W. Gajewski, K. Serafin, F. Grzywacz, K. Stokłosa; trener Kamil Szewczyk

Wisła Kraków: S. Zwijacz, A. Orlicki, M. Podsiadło, A. Kuś, K. Janecki, O. Konieczny, M. Wilk; terner Bartosz Bąk

Stal Mielec: W. Siembam, K. Stawarz, O. Jajeśnica, M. Sierosławski, J. Strokoń, M. Durak, D. Juwa, D. Kuzara, J. Małek, M. Rusin, M. Nicpoń, K. Bełzo; trener Jakub Korczykowski

AS Progres: M. Bednarski, I. Bukowski, D. Kłyz, M. Osikowski, W. Natanek, F. Pętka, P. Musiał, J. Karwalia, S. Różyński, J. Lubowicz, P. Adamski, P. Szpar; trener Andrzej Zięba

Tarnovia Tarnów: M. Słota, M. Jagiełło, S. Bilski, H. Jasiak, W. Biskup, J. Marcinkowski, N. Kwaśniak, K. Bielak, M. Janicki, F. Schenk, W. Mrozik; trener Mateusz Rzońca

MFK Stara Lubovna: B. Stefanik, T. Dulak, T. Kundla, M. Hutnik, D. Tomko, T. Vislocky, P. Pavlisin; trener P. Folvarsky
BLT I Bochnia: B. Cieśla, D. Goryczko, F. Jawień, K. Cisoń, K. Pawlik, B. Ropek, R. Dziurdzia, M. Zwierniak, S. Bajda; trener: Adam Boroń, Witold Leo

BLT II Bochnia: K. Kocioł, K. Faber, N. Szydłowski, S. Paruch, J. Sojka, B. Zalecki, K. Heród, S. Nizioł, W. Dziedzic; trener: Adam Boroń, Witold Leo

[Jakub NOSKOWIAK]

comments powered by Disqus

Najnowsze