Koszykówka: Porażka na koniec rozgrywek ligowych

Tomasz STODOLNY

Sobotnim meczem z AZS UŚ Katowice młoda reprezentacja Bochni zakończyła swój debiutancki sezon w 2. lidze koszykówki kobiet. Bochnianki przegrały różnicą 6 punktów - na końcowym wyniku zaważyła nieco słabsza trzecia kwarta.

Przez pierwsze dwie kwarty toczyła się bardzo wyrównana i zacięta walka. W szeregach bochnianek świetnie spisywała się w tym okresie gry Aleksandra Poradowska - walecznej Oli było pełno zarówno pod bronionym koszem, jak i w ataku. W zbiórkach królowały Aisza Buczek i Dominika Dziadoń. Po 20 minutach gry na świetlnej tablicy widniał wynik 33:33.

Gospodynie słabiej zagrały w trzeciej ćwiartce, po której akademiczki zdobyły 8-punktową przewagę. Choć bochnianki poprawiły się w kolejnej kwarcie (punkty zdobywały głównie Julia Fortuna i Sara Marczyk), nie zdołały już odrobić strat. - Zabrakło nam świeżości - ocenił po meczu trener Maciej Starowicz zwracając uwagę, że na finiszu ligi dziewczęta dodatkowo w miniony weekend grały intensywny turniej Bochnia CUP, a w środę także mistrzostwa szkolne. W sobotnim meczu zabrakło też Kingi Ochel, która kilka dni temu złapała kontuzję i na ławce rezerwowych zasiadła z zagipsowaną kostką.

Debiutancki sezon w 2. lidze kobiet bochnianki kończą na 7. miejscu w stawce 12 zespołów. Dla nich wynik sobotniego starcia nie miał już znaczenia, natomiast wygrana Katowic najprawdopodobniej pozwoli im wskoczyć z 6. na 5. miejsce - konieczne jest do tego jeszcze zwycięstwo w dzisiejszym meczu lidera z Niepołomic, który podejmuje u siebie ekipę z Rybnika.

Kibice będą mieli jeszcze okazję oglądać nasze koszykarki w akcji, bo przecież ten sam skład gra także w Lidze Juniorek (U18). Już w poniedziałek bochnianki zagrają na wyjeździe z Koroną Kraków i prawdopodobnie przypieczętują zdobycie pierwszego miejsca w grupie (żeby tak się nie stało musiałyby przegrać i to bardzo, bardzo wysoko...). A to oznacza, że będą gospodarzem czterozespołowego turnieju stanowiącego kolejny etap rozgrywek - już w następny weekend. Szczegóły podamy na łamach Bochnianin.pl.

Contimax MOSiR Bochnia - AZS UŚ Katowice 65:71
(17:17, 16:16, 12:20, 20:18)

Punkty dla Bochni: Dziadoń 14, Fortuna 13, Marczyk 13, Poradowska 13, Mazur 6, Buczek 4, Rudnik 2, Przybyła 0.

Punkty dla Katowic: Nowak 29, Kosałka 19, Thammakong 10, Oleksy D. 9, Oleksy H. 3, Wąsik 1, Swadzba 0, Połedniok 0