2. liga futsalu: Porażka w ważnym meczu z Maxfarbexem

Rafał GNUTEK

Prawdziwą drogę z nieba do piekła przeżyli w czwartek zawodnicy prowadzeni przez duet trenerski Rafał Czaja - Janusz Piątek. W hitowym spotkaniu grupy małopolsko-świętokrzyskiej II ligi BSF ABJ Bochnia przed licznie zgromadzoną publiczością przegrał 3-6 (1-1) z Maxfarbexem Busko-Zdrój.

Bramki dla BSF-u zdobyli Krzysztof Styrna, Daniel Bukowiec oraz Patryk Kura, z kolei dla gości trafili Grzegorz Bizoń (dwie), Adam Imiela (dwie), Marcin Taler oraz Dariusz Kuźma z przedłużonego rzutu karnego.

Bochnianie rozpoczęli mecz fatalnie, bo już w 3. minucie spotkania przegrywali po kąśliwym strzale po ziemi Adama Imieli. Dość szybko BSF ocknął się z początkowej niefrasobliwości, jednak mimo stwarzanych okazji nie udało się szybko doprowadzić do wyrównania. Przyjezdni również tworzyli sobie sytuacje bramkowe, jednak podobnie jak gospodarze nie zamieniali ich na bramki. Akcję, która dała remis BSF przeprowadził w ostatniej akcji pierwszej połowy. Świetnie piłkę sklepali Krzysztof Styrna z Danielem Bukowcem i ten pierwszy nie miał problemu ze skierowaniem futbolówki do siatki.

Znakomicie drugą połowę rozpoczął BSF. Już siedemnaście sekund po wznowieniu gry po pauzie piłkę do siatki skierował Bukowiec. Pięć minut później bochnianie prowadzili już 3:1 i wydawało się, że nie oddadzą tego prowadzenia - po składnej akcji gola zdobył Patryk Kura. Wtedy Maxfarbex zdecydował się na wycofanie bramkarza i przyniosło to oczekiwane efekty w postaci goli oraz licznych fauli BSF-u.

Ostatecznie to przyjezdni cieszyli się z triumfu i znacznie przybliżyli się do gry w barażach o awans.

BSF ABJ Bochnia - Maxfarbex Busko-Zdrój 3-6 (1-1)

Krzysztof Styrna 20, Daniel Bukowiec 21, Patryk Kura 26 - Adam Imiela 3, 36, Marcin Taler 28, Grzegorz Bizoń 35, 40, Dariusz Kuźma 39

BSF ABJ Bochnia: Krystian Jaszczyński, Kamil Kolanowski - Patryk Kura, Kamil Rynduch, Łukasz Fasuga, Mateusz Matlęga, Daniel Bukowiec, Krystian Lewicki, Krzysztof Styrna, Arkadiusz Budzyn.

Maxfarbex Busko-Zdrój: Jakub Wałach - Marcin Taler, Dariusz Kuźma, Rafał Witkowski, Tomasz Armatys, Rafał Charyga, Łukasz Mika, Mateusz Majcherczyk, Daniel Suchan, Adam Imiela, Michał Krzemiński, Grzegorz Bizoń.

żółta krtka: Bukowiec.

sędziowali: Grzegorz Hamowski, Łukasz Szymczyk (Kraków).