Sport

Futsal: BSF ABJ Bochnia na Mistrzostwach Polski U-16

tim

Na podstawie: bsfbochnia.pl

W piątek w Mikołowie rozpoczęła się faza grupowa Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-16. Zespół z Bochni gra w Grupie 3 z zespołami Gwiazda Toruń, Kamionka Mikołów oraz JKS 1909 Jarosław.

W pierwszym spotkaniu prowadzony przez trenera Kamila Rynducha zespół BSF ABJ Bochnia wygrał wysoko z Gwiazdą Toruń 9:1. Aż 4 trafienia dla bochnian zaliczył Paweł Matras. W sobotę BSF zagra z reprezentacją Jarosławia, a w niedzielę zmierzy się z drużyną gospodarzy.

BSF ABJ Bochnia - Gwiazda Toruń 9-1 (3-0)

Paweł Matras 3, 13, 13, 23, Maksymilian Rybak 7, 7, Karol Buczek 16, Adrian Janas 22, Błażej Gumuła 24

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń – Jakub Rachfalik, Paweł Matras, Adrian Janas, Karol Buczek oraz Jakub Pasiut, Błażej Gumuła, Damian Bochenek, Igor Dymura, Kacper Paruch, Miłosz Mochel, Dawid Burek, Maksymilian Rybak, Bartosz Orlik.

* * *

Na turniejach rangi mistrzowskiej w kategorii wiekowej U-16 bochnianie przed rokiem i dwa lata temu zdobyli tytuł mistrza kraju. Złoto bocheńscy futsaliści świętowali najpierw w Pniewach, a następnie w Białymstoku - w obu przypadkach drużynę prowadził Janusz Piątek.

Był również jeden nieudany epizod w turnieju finałowym, w sezonie 2014/15 zawodnicy BSF-u pod wodzą trenera Roberta Augustyna odpadli w fazie grupowej. W sezonach 2012/13 i 2013/14 BSF kończył walkę o tytuł mistrza kraju na eliminacjach.

comments powered by Disqus

Najnowsze