Wygrane młodych koszykarek MOSiR-u

tim

Bocheńskie koszykarki walczące w małopolskiej lidze mają w ostatnich dniach powody do zadowolenia. Zarówno najmłodsze z zawodniczek, jak i ich starsze koleżanki odniosły zasłużone zwycięstwa.

MOSiR Bochnia - UKS Basket Dąbrówka 95:15 (21:3, 30:2, 23:6, 21:4)

Po ciężkim meczu w Oleśnicy na mecz z Dąbrówką (3 lutego) drużyna U-13 przystąpiła w zmienionym składzie. Szansę dostały dziewczęta, które grały mniej w tym sezonie albo debiutowały w lidze dziewcząt.

- Niebawem ferie i okres przygotowań do Bochnia Cup oraz najważniejszego meczu pierwszej rundy z Wisła Can-Pack Kraków, która również wygrała wszystkie swoje mecze - mówi Łukasz Nabielec, trener bochnianek.

Wisła Can-Pack Kraków - MOSiR Bochnia 35:50 (12:9, 9:10, 8:18, 6:13)

W poniedziałek 5 lutego udało się rozegrać zaległy mecz w lidze kadetek A z Wisłą Can-Pack Kraków, który był dwukrotnie przekładany (raz na prośbę bocheńskiego zespołu z powodu epidemii, która opanowała cały zespół).

Mecz był bardzo ciężki o czym świadczy bardzo niski wynik. Walka toczyła się o każdy metr boiska i do 27 minuty żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na więcej niż 2-3 punkty. Ostatnie trzy minuty trzeciej kwarty, w której Ola Podsiadło rzuciła dwie celne trójki, pozwoliły odskoczyć na 10 punktów.

W ostatniej kwarcie na początku znowu MOSiR pozwolił gospodyniom zbliżyć się na 4 punkty, ale to było na tyle. Potem bochnianki zdobyły 13 punków z rzędu i odniosły zasłużone zwycięstwo. - Cieszy mnie to, że zespół zrealizował założenia jakie mieliśmy na ten mecz zwłaszcza w obronie, co było kluczem do zwycięstwa. Najlepiej o tym świadczy ilość zdobytych punktów przez zespół Wisły na swoim parkiecie - mówi trenerka bochnianek Marta Starowicz. - Na słowa uznania i pochwały zasługuje cały zespół, brawo dziewczyny. Dziękujemy również kibicom, którzy licznie przybyli na mecz do Krakowa i nas wspierali.

W meczu grały: Sara Marczyk 10, Gabriela Czekaj 15, Zuza Dziadoń, Emilia Gołas, Emanuela Lekka 10, Agnieszka Krawiec, Zuza Kierońska, Ola Podsiadło 15, Weronika Wilk, Ania Gnutek, Wiktoria Zając, Magda Cabała.