Sport

Strzelectwo: Sukces MIX-ów "Promienia"

tim

W weekend 3-4 lutego Małopolski Związek Strzelectwa Sportowego w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości po raz pierwszy przeprowadził w Krakowie zawody strzeleckie MIX-ów. W zawodach biorą udział drużyny klubowe składające się z 2 zawodników (zawodnik i zawodniczka). To nowa, dopiero wchodząca międzynarodowa dyscyplina strzelecka, dlatego „Promień” wystawił aż 7 drużyn, aby dać możliwość zapoznania się ze sposobem przeprowadzenia zawodów.

Zawodnicy stoją na stanowiskach w ubiorach klubowych. Pary „starszaków” powyżej kategorii młodzików strzelają po 40 strzałów ocenianych, natomiast MIX-y młodzików po 20 strzałów. Suma zdobytych punktów przez obu zawodników jest podstawą do klasyfikacji. Pięć MIX-ów z najwyższymi punktami kwalifikuje się do finału. W finale pary (MIX-y) strzelają po 20 strzałów ocenianych, przy czym strzelcy muszą zachować kolejność strzelań.

Zaburzenie kolejności skutkuje utratą 2 punktów. Suma z 20 strzałów zdobytych przez MIX-ta stanowi bazę do dalszej rywalizacji. Tu zaczyna się tzw. „australijski galop”. Zawodnicy strzelają po 1 strzale (z zachowaniem kolejności 1 ,2 ,1, 2...) a po każdej kolejce drużyna z najniższym dorobkiem punktowym (20 +2 strzały) odpada z dalszej rywalizacji.

MIX-y „starszaków” „Promienia” w strzelaniu z karabinków nie kwalifikowały się do finału , natomiast MIX młodzików (Oliwia Rojek i Mikołaj Brzegowy) zakwalifikował się do finału z pierwszej pozycji. W finale ten duet zajął 2. miejsce. Podobnie przebiegała rywalizacja w strzelaniu z pistoletów. MIX młodzików (Magdalena Czoch i Mateusz Polek) zakwalifikował się z pierwszej pozycji i w finale wygrał.

comments powered by Disqus

Najnowsze