Liga Juniorek U-18: Bochnianki pokonały Nowy Sącz

Tomasz STODOLNY

W przedostatnim grupowym meczu Ligi Juniorek U-18 lider tabeli MOSiR Bochnia pokonał wicelidera UKS Żak Nowy Sącz 79:67. Bocheński zespół poprowadziło do zwycięstwa trio Marczyk-Mazur-Poradowska - każda z tych zawodniczek rzuciła w środowym meczu 18 punktów!

Choć to bochnianki otworzyły wynik spotkania już pierwszą skuteczną akcją Oli Poradowskiej (w I kwarcie rzuciła w sumie 8 punktów), to potem przez dwie kwarty musiały gonić wynik, przegrywając w najtrudniejszym dla siebie momencie 33:41. Po przerwie zagrały jednak świetnie - sygnał do walki dała kapitan Natalia Mazur, która rzuciła 7 punktów z rzędu i w 25. minucie MOSiR wyszedł na prowadzenie, którego jak się miało okazać, nie oddał już do ostatniego gwizdka.

Łatwo nie było, bo sądeczanki walczyły do końca. Jednak w decydujących momentach czwartej kwarty bardzo dobrze w obronie spisywały się nasze podkoszowe (zwłaszcza Aisza Buczek), a w ofensywie prawdziwy popis dała Sara Marczyk, która od stanu 66:63 rzuciła aż 10 punktów z rzędu (!) i zrobiło się 76:65.

- Pierwsza połowa meczu była średnia w naszym wykonaniu, dziewczęta grały bez werwy, jakby myślały, że mecz sam się wygra. Na szczęście druga część spotkania to całkiem inna postawa naszej drużyny: agresywna, mądra i skuteczna. Na pewno nie zagraliśmy na 100% możliwości, tym bardziej cieszy wygrana. Czasami lepiej brzydko wygrać, niż ładnie przegrać - podsumował trener MOSiR Bochnia Rafał Sroka.

MOSiR Bochnia - Żak Nowy Sącz 79:67
18:21, 19:20, 21:15, 21:11

Punkty dla Bochni: Aisza Buczek 8, Julia Fortuna 9, Dominika Dziadoń 6, Natalia Mazur 18, Edyta Rudnik 0, Aleksandra Poradowska 18, Sara Marczyk 18, Karolina Przybyła 2

Punkty dla Nowego Sącza: Gasparska 0, Szkarłat 0, Feryńska 18, Popiół 10, Gródek 8, Lisowska 6, Tokarczyk 12, Nowak 13, Salamon 0.