2. liga Futsalu: Pewne zwycięstwo Bochni w Krakowie

Rafał GNUTEK

źródło: bsfbochnia.pl

W spotkaniu 4. kolejki grupy małopolsko-świętokrzyskiej II ligi BSF ABJ Bochnia wygrał na wyjeździe z AZS-em UEK-iem Kraków 5-2 (2-0).

Bramki dla zespołu prowadzonego przez Rafała Czaję zdobyli Krzysztof Styrna (3), Patryk Kura oraz Kamil Rynduch, z kolei dla rywali trafili Adam Jawor i Robert Ślęczka.

Dla BSF ABJ Bochnia było to drugie zwycięstwo na trzy rozegrane spotkania w drugoligowych rozgrywkach i dobry prognostyk przed sobotnim domowym starciem z liderem rozgrywek Maxfarbexem Busko-Zdrój (sobota, godz. 20:00).

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił. Oba zespoły stworzyły sobie jakieś sytuacje, jednak nie potrafiły zamienić ich na zdobycz bramkową. Pierwsze trafienie zobaczyliśmy dopiero w 11. minucie, kiedy to po uderzeniu Arkadiusza Budzyna, piłkę odbił Bartosz Knop, a dopadł do niej Krzysztof Styrna i ulokował ją w siatce. W ten sposób bocheńscy futsaliści wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą, a dokładnie na nieco ponad minutę przed końcem duet Budzyn i Styrna ponownie zagrali bardzo dobrą dwójkową akcję i popularny "Krzysiu" zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla BSF-u, bo już po nieco ponad dwóch minutach prowadzili oni 3-0. Doskonałym podaniem z głębi parkietu wykazał się wracający do gry w barwach BSF - Łukasz Fasuga, a piłkę do siatki podcinką skierował dobrze dysponowany tego dnia Patryk Kura. Nieco ponad sześć minut z trzybramkowego prowadzenia cieszyli się podopieczni Rafała Czai - wtedy zamieszanie w polu karnym po stałym fragmencie gry wykorzystał Adam Jawor i dał nadzieję krakowianom. W 31. minucie bochnianie ponownie odskoczyli na trzy bramki - dobre rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu Piotra Kazka na gola zamienił Kamil Rynduch. Minutę później było już 2-4, kiedy zespołowy kontratak AZS-u UEK-u zakończył się golem, a jego autorem był Robert Ślęczka. Wtedy inicjatywę przejął ponownie BSF, a swoją dominację zaznaczył w ostatniej minucie, kiedy to hat-tricka skompletował Styrna, a ogromny wkład przy tym golu miał Daniel Bukowiec, który wykazał się nie dość, że dobrym przechwytem to jeszcze przepięknym dograniem do kolegi z zespołu.

AZS UEK Kraków - BSF ABJ Bochnia 2-5 (0-2)

Adam Jawor 29, Robert Ślęczka 32 - Krzysztof Styrna 11, 19, 40, Patryk Kura 23, Kamil Rynduch 31

AZS UEK Kraków: Bartosz Knop - Robert Ślęczka, Paweł Doroszko, Adam Jawor, Karol Skiba, Maciej Prus, Jakub Mączyński, Jakub Adamski, Marcin Kluza, Rafał Witaszyk, Łukasz Kowalski, Bartosz Gubała, Grzegorz Wieczorek.

BSF ABJ Bochnia: Kamil Kolanowski, Krystian Jaszczyński - Kamil Rynduch, Sebastian Jacak, Patryk Kura, Łukasz Fasuga, Krzysztof Styrna, Dominik Juszczak, Piotr Kazek, Arkadiusz Budzyn, Daniel Bukowiec.

sędziowali: Sławomir Steczko, Łukasz Chowaniec (Kraków).