Sport

Futsal: Pracowity styczeń przed BSF-em

Rafał GNUTEK

źródło: bsfbochnia.pl

Wraz z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego ponowny start zaliczy grupa małopolsko-świętokrzyska II ligi futsalu, w której występuje seniorski zespół BSF-u ABJ Bochnia.

Małopolski Związek Piłki Nożnej po konsultacji z uczestnikami podjął decyzję o rozegraniu tegorocznego sezonu według tzw. systemu czterorundowego, a zatem wszystkie zespoły czeka jeszcze po sześć meczów. W styczniu podopieczni duetu trenerskiego Janusz Piątek - Rafał Czaja zagrają trzy mecze, w tym dwa domowe.

10 stycznia o godz. 21:00 w Krakowie BSF ABJ Bochnia zagra wyjazdowy mecz z AZS-em UEK-iem, z kolei 13 stycznia o godz. 20:00 i 27 stycznia o godz. 18:00 bochnianie rozegrają dwa kolejne mecze domowe, kolejno z Maxfarbexem Busko-Zdrój i AZS-em UEK-iem Kraków.

Aktualna sytuacja w tabeli jest następująca. Najbliżej zwycięstwa i udziału w barażach o awans do grupy południowej I ligi futsalu jest Maxfarbex Busko-Zdrój, który ma sześć punktów. Bochnianie zgromadzili do tej pory trzy oczka, z kolei krakowianie zero. Wynik meczu, który Maxfarbex zagrał z wycofanym z rozgrywek Światem Przyjaciół został anulowany.

Najprawdopodobniej 20 stycznia w Nowinach zostanie rozegrany turniej eliminacyjny do MMP U-18. Rywalami BSF-u ABJ Bochnia będą gospodarze - GKS Futsal Nowiny, MOKS Słoneczny Stok Białystok oraz MKF Solne Miasto Wieliczka. Trzy drużyny awansują do turnieju finałowego w Bielsku-Białej.

comments powered by Disqus

Najnowsze